Uroczysta Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nowości

Autor

W kalendarzu liturgicznym wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy przypada na dzień 27. czerwca. W naszej parafii z tej racji obchodzimy uroczystość odpustową, w której to Kościół ze swojego duchowego skarbca chce udzielać swoim wiernym szczególnych darów i Łask.

W naszym kościele parafialnym znajduje się witraż przedstawiający historię ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy to ikona przedstawiająca cztery święte postacie: Dziewicę Maryję, Dzieciątko Jezus oraz świętych archaniołów Michała i Gabriela. Postacie te opisują litery, umieszczone w tle ikony:

MP-ΘΥ – Maryja – Matka Boga (po obu stronach górnej części obrazu)
IC-XC – Jezus Chrystus (po prawej stronie głowy Dzieciątka Jezus)
ΟΡМ – Archanioł Michał (nad aniołem, po lewej stronie oglądającego obraz)
OΡГ – Archanioł Gabriel (nad aniołem, po prawej stronie).

W każdą środę po Mszy Świętej o godzinie 1800 w naszej parafii modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryja w znaku tej ikony jest patronką osób najbardziej smutnych i potrzebujących, którzy odczuwają szczególnie potrzebę miłości i opieki. Podczas nabożeństwa przez wstawiennictwo Maryi przedstawiamy Panu Jezusowi wspólne błagania, podziękowania i prośby. Msza Święta oraz nowenna transmitowana jest na żywo za pośrednictwem Katolickiej Telewizji Serbinów.

Każdy może również przedstawić swoją osobistą prośbę, zapisując ją na kartce i wrzucając do skrzynki za ławkami albo korzystając z formularza dostępnego pod tym linkiem.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img