Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

Wspólnoty dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa powstały, aby w Polsce królował Chrystus poprzez Intronizację Jego Najświętszego Serca w naszych sercach, rodzinach, parafiach, diecezjach i w całej naszej Ojczyźnie. Pierwsza wspólnota w Polsce powstała w Krakowie 1995 r.

Wspólnota w parafii MBNP powstała 13 września 2007 roku z inicjatywy Ks. Proboszcza Michała Józefczyka. Wspólnota gromadzi się przed Najświętszym Sakramentem, raz w tygodniu – w piątek, o godz. 17:00, aby wynagradzać, uwielbiać, dziękować i prosić… Z miłości do Jezusa stara się żyć w stanie łaski uświęcającej. 13. każdego miesiąca Wspólnota uczestniczy w Mszy św. wynagradzającej za grzechy, z prośbą o Intronizację NSPJ oraz o rychłą beatyfikację Apostołki Intronizacji NSPJ – Sługi Bożej Rozalii Celakówny. Działania rozpoznane na modlitwie podejmuje się w jedności z duszpasterzami i Krakowską Wspólnotą.

Wspólnota, aby mogła się rozwijać i pozostać wierną charyzmatowi założyciela winna się stale formować. W ramach formacji członkowie Wspólnoty spotykają się na Jasnej Górze i na Świętym Krzyżu, aby spędzić noc na wspólnym czuwaniu modlitewnym. Często towarzyszą nam Księża Arcybiskupi lub Biskupi. Są z nami posłowie i senatorowie oraz duszpasterze parafialni.

Członkowie Wspólnoty uczestniczą w licznych ogólnopolskich konferencjach i sympozjach dotyczących nauki Kościoła oraz pozwalających poznać życie i duchowość inspiratorki Wspólnot – Sł. Bożej Rozalii pielęgniarki, świeckiej apostołki intronizacji Serca Jezusa. Sympozja takie odbyły się między innymi – kilka razy w Wadowicach na Kopcu, w Akademii „Ignatianum” O. Jezuitów, w Krakowie, u Ojców Paulinów na Jasnej Górze oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w Łagiewnikach.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy:

    • 13. każdego miesiąca na Mszę św. w intencji rychłej beatyfikacji Sł. Bożej Rozalii Celakówny, w intencji wynagradzającej za grzechy i o intronizację NSPJ.
    • W każdy piątek adoracja wynagradzająca NSPJ – godz.17:00.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img