Wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej

Nowości

Autor

16 lutego 2024 roku po Mszy Świętej o godzinie 18:00 odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które zgromadziło wiernych z naszej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Serbinowie oraz z innych tarnobrzeskich kościołów.

Podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00, Ks. prał. Jan Biedroń wygłosił homilię, w której podjął temat paradoksu, jaki towarzyszy współczesnemu pojmowaniu wolności.

Paradoksem współczesnego świata jest to, że gloryfikując tak bardzo wolność, świat stał się jednocześnie miejscem niespotykanego w dziejach duchowego zniewolenia. Dzisiaj niemal z każdego ekranu, z każdej zapisanej strony płynie przesłanie o nieograniczonej wolności, także wolności od Boga i wiary, prawa naturalnego, wolności od więzów rodzinnych i narodowych, wolności od norm społecznych i tradycji. A jednocześnie raport badający stan naszych społeczeństw brzmi alarmująco: rośnie liczba zniewolonych przez nałogi, rośnie liczba zniewolonych przez internet, komputer, rośnie liczba zniewolonych przez choroby na tle nerwicowym, rośnie liczba zniewolonych zakupoholizmem czy pracoholizmem. Tak dzieje się zawsze, gdy człowiek nie umie korzystać z daru swojej wolności. (…) Żyjemy w czasach, w których źle rozumiana wolność, staje się przyczyną ogromnych ludzkich, rodzinnych i społecznych tragedii. Moglibyśmy długo wymieniać statystyki, które napawają nas niepokojem. Ale one i tak nie oddadzą całej prawdy o ludzkich tragediach, o przegranym życiu, cierpieniu rodzin, odchodzeniu od Boga i Kościoła, osłabianiu więzi społecznych. Trzeba zaangażowania wielu by przeciwdziałać zniewoleniu jakim jest alkoholizm. Każdy w tej dziedzinie ma swoją rolę do wypełnienia. Każda wolność jest owocem odwagi. Polska, Kościół, Tarnobrzeg, nasi bliźni, potrzebują naszej odwagi – mówił kaznodzieja

Następnie po zakończonej Liturgii wyruszyliśmy z naszej świątyni, aby modlić się i medytować nad tajemnicą pasji Jezusa Chrystusa. Rozważania zostały przygotowane przez Klub Inteligencji Katolickiej i Szkołę Katolicką.

Droga Krzyżowa, będąca jednym z najważniejszych nabożeństw okresu Wielkiego Postu, pozwoliła nam zagłębić się w tajemnicę Męki Zbawiciela. Jednym z istotnych aspektów tego nabożeństwa była również modlitwa wynagradzająca za grzechy wykorzystywania seksualnego nieletnich oraz za grzechy pijaństwa w rodzinach.

Modlitwa została zwieńczona pod figurą Serca Bożego, gdzie zgromadzili się wierni wszystkich tarnobrzeskich parafii. Duchowni z Tarnobrzega udzielili wszystkim Bożego Błogosławieństwa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img