Tarnobrzeskie Stacyjne Drogi Krzyżowe

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Tarnobrzeskich Stacyjnych Drogach Krzyżowych, które odbędą się w ramach Diecezjalnego Roku Rodziny. To wyjątkowe wydarzenie, które będzie okazją do pogłębienia więzi rodzinnych poprzez modlitwę i refleksję nad Męką Chrystusa.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym duchowym doświadczeniu, które będzie okazją do wzrastania w wierze i wspólnego spotkania się jako wspólnota parafialna. Stacyjne Drogi Krzyżowe to czas refleksji nad tajemnicą Krzyża i miłością Boga do nas, której wyrazem jest zbawienie przez Jego Syna, Jezusa Chrystusa.

Plan tegorocznych Stacyjnych Dróg Krzyżowych:

 • 16 lutego – parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Serbinów) po Mszy Świętej o godz. 18.00; Z kościoła MBNP i z innych tarnobrzeskich kościołów wyruszą procesje z nabożeństwem Drogi Krzyżowej w plenerze. Wspólne zakończenie przy figurze NSPJ.
  Modlitwa wynagradzająca za grzechy wykorzystywania seksualnego nieletnich oraz za grzechy pijaństwa w rodzinach z modlitwą o trzeźwość
 • 23 lutego – parafia pw. Miłosierdzia Bożego (Dzików), godz. 17.30;
  Modlitwa w intencji dzieci
 • 1 marca – parafia pw. Chrystusa Króla (Przywiśle), godz. 17.30;
  Modlitwa w intencji seniorów
 • 8 marca – parafia pw. św. Marii Magdaleny (Miechocin), godz. 16.30;
  Modlitwa w intencji kobiet
 • 15 marca – Wniebowzięcia NMP (OO. Dominikanie), godz. 17.00;
  Modlitwa w intencji mężczyzn
 • 22 marca – parafia pw. św. Barbary, godz. 17.30;
  Modlitwa w intencji osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych
 • 29 marca – Kaplica i park przy Zamku Dzikowskim, godz. 12.00.
  Modlitwa w intencji młodzieży

Doświadczenie Stacyjnych Dróg Krzyżowych pozwoli nam jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga i wzajemnie do siebie jako wspólnoty parafialnej. Niech ten czas będzie dla nas wszystkich źródłem łaski i umocnienia w naszej wierze.

Serdecznie zapraszamy!

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img