Ogłoszenia duszpasterskie – 18.02.2024 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730.

 1. Dziś – I Niedziela Wielkiego Postu;
  • gościmy w naszej parafii misjonarza Ks. Andrzeja Nowakowskiego. Po Mszach św. będzie możliwość spotkania z misjonarzem i złożenia ofiary na potrzeby misji w której pracuje;
  • witamy w naszej parafii Diakona Jana Siudaka, który został skierowany na praktykę duszpasterską. Życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa;
  • o 1000 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców z poświęceniem modlitewników;
  • o 1115 Msza św. dla dzieci;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją (odpowiedzialny Rejon 1);
 1. Jutro o 1700 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7.
 1. We wtorek o 1630 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6.
 1. W środę – wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i Doktora Kościoła;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek – święto Katedry św. Piotra Apostoła. Począwszy od pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, w każdy czwartek po Mszy św. o 1800, jest prowadzona Adoracja Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Przedłużenie tej Adoracji w Kaplicy Wieczystej – modlitwa różańcowa o godz. 2030 zwieńczona Apelem.
 1. W piątek wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika;
  • o 1600 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Modlitewnej św. Ojca Pio;
  • stacyjna Droga Krzyżowa w parafii Bożego Miłosierdzia o 1730.
 1. W sobotę po Mszy świętej o 1800 odbędzie się comiesięczny wieczór uwielbienia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 1. W przyszłą niedzielę II Niedziela Wielkiego Postu – zwana „Ad Gentes” – jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Modlitwą, cierpieniem w intencji misji oraz ofiarami wyrażamy braterską solidarność – przy wyjściu z kościoła będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom w Afryce;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją (odpowiedzialny Rejon 2);
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków ul. Zwierzynieckiej:
  • jutro – blok nr 35.
  • we wtorek – blok nr 39.
  • w czwartek – blok nr 41.
  • w piątek – blok nr 45.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 47.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Jana Matejki 2 z klatek od 5 do 8. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Nasza parafia, oprócz domu św. Matki Teresy i Schroniska dla bezdomnych, gdzie obecnie przebywa 123 osób, Hospicjum św. Ojca Pio w których mieści się łącznie 161 osób, Warsztatu Terapii Zajęciowej gdzie znajduje się 60 uczestników, Żłobka w którym jest 39 dzieci i Przedszkola w którym znajduje się 117 dzieci a także Szkoły Katolickiej podstawowej w której jest  86  uczniów i LO gdzie uczy się 56 uczniów, pod koniec roku otworzy Hospicjum paliatywne dla 38 osób. Dziękujemy  Panu Bogu i ludziom za te instytucje przynależące do parafii.
 1. Od drugiego semestru tego roku szkolnego trwają katechezy uzupełniające dla młodzieży „Wierzę w Ciebie Boże żywy”. Katechezy odbywają się w jednym wybranym miejscu dekanatu, we 2 wybrane przez duszpasterzy soboty miesiąca. W naszym dekanacie te katechezy odbywają się na Serbinowie. W lutym 17 i 24 od 900. Harmonogramu spotkań w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 1. Od 19 lutego o 2000 w Kaplicy Wieczystej Adoracji Bractwo św. Józefa będzie prowadzić 30 dniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa oraz modlitwę różańcową zakończone apelem.
 1. Szkoła Podstawowa nr 10 ogłasza zapisy na rok szkolny 2024/2025 dla dzieci z rocznika 2017 od 6 marca do 22 marca 2024 w systemie elektronicznym. Informacje na plakacie.
 1. Serdeczne podziękowanie grupie dekoratorskiej na czele z Ks. Pawłem Piędzio, z wystrój świątyni na Wielki Post.
 1. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrych przeżyć rozpoczętego czasu Wielkiego Postu, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img