Bractwo Św. Józefa Opiekuna Rodzin

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

Bractwo Św. Józefa Opiekuna Rodzin zostało erygowane dekretem Ks. Biskupa Wacława Świerzawskiego, dla pomnożenia chwały Boga w Trójcy Jedynego, oraz wdrażania w życie ojców i matek rodzin, cnót Świętej Rodziny z Nazaretu.

Jest to wspólnota modlitewno–formacyjna mężczyzn, ojców rodzin, pragnących odnowy życia chrześcijańskiego rodzin, szczególnie autorytetu ojca jako pasterza, nauczyciela i kapłana domowego kościoła. Celem Bractwa jest czcić i szerzyć kult Św. Józefa, a poprzez spotkania modlitewno-formacyjne pogłębiać wiarę swoich członków i rodzin, umacniać w wierze Kościoła Katolickiego, budzić poczucie odpowiedzialności za rodziny, Kościół i Ojczyznę. Bractwo organizuje nabożeństwa i inne uroczystości dla swoich członków i rodzin, oraz wiernych chcących pogłębiać więź z Bogiem, uczestniczy w uroczystościach parafialnych, diecezjalnych, oraz miejskich, służy pomocą na rzecz parafii.

Parafialne Koło Bractwa zostało powołane 14 stycznia 2001 r. na prośbę śp. Ks. Prałata Michała Józefczyka, pierwszego asystenta kościelnego Bractwa w parafii.

Obecnie wspólnota Bractwa liczy 20 członków, a opiekunem duchowym jest Ks. Prałat dr Jan Biedroń, proboszcz parafii.

Spotkania formacyjne odbywają się każdego 19 dnia miesiąca, i poprzedzone są całodobową Adoracją Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Członkiem Bractwa może być mężczyzna, który ukończył 18 lat, jest katolikiem, nie odstąpił od wiary i nie podlega ekskomunice, dobrowolnie przedłożył deklarację wstąpienia do wspólnoty i zobowiązał się przestrzegać postanowień statutowych Bractwa. Do praw i przywilejów członka Bractwa należą m.in. łaski płynące z modlitwy i Mszy św. odpusty nadane przez Ojca Świętego i Biskupa, przywileje nadane przez władze Bractwa (uroczysty strój).

Zapraszamy mężczyzn naszej parafii do wstąpienia do wspólnoty.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img