Święto Szkoły

25 października 2022 roku – w dzień wspomnienia św. Jana Pawła II w naszej diecezji, w szkołach katolickich w Tarnobrzegu II odbyła się uroczystość Dnia Patrona Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 mszą św. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Eucharystii przewodniczył ks. Prałat Jan Biedroń – opiekun tarnobrzeskich szkół katolickich. W wygłoszonej homilii Ks. Prałat zaznaczył „…w szkoła katolicka pod przewodnictwem Dobrego Pasterza – św. Jana Pawła II – patrona szkół powinna tworzyć jedną, zjednoczoną wspólnotę.” Kaznodzieja życzył nauczycielom, dzieciom i młodzieży, aby „św. Jan Paweł II, który w szczególny sposób oręduje za nimi w niebie, strzegł przed złem i pokazywał wszystkim drogę cnoty.”

W czasie mszy świętej uczniowie pierwszej klasy Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej złożyli ślubowanie, a ks. Biedroń poświęcił plecaki i przybory szkolne.

Po Mszy świętej społeczność szkolna w procesji udała się pod pomnik św. Jana Pawła II i oddała hołd patronowi szkoły. Delegacja szkolna złożyła kwiaty,  odmówiono różaniec, oraz zaśpiewano „Barkę” – ulubiona pieśń Papieża Polaka.

Niewątpliwie w odczuciach wielu był to dzień, w którym uczczono wielkiego Polaka – Autorytetu, którego we współczesnym świecie wszyscy bardzo potrzebujemy.

W tym samym dniu obchodziliśmy uroczystość Pasowania na Ucznia.  Natomiast dla starszych uczniów przygotowano Wieczór gier.

Był to czas wspólnej zabawy i integracji społeczności szkolnej.

Joanna Szmuc