Papieska pamiątka w Serbinowie

Nowości

Autor

Papieski tron przekazany dla naszej parafii został wykonany przez Rycerzy Kolumba na Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w 2016 roku w Krakowie.

Rycerze Kolumba byli odpowiedzialni za utworzenie Centrum Miłosierdzia (Mercy Center). Dzięki pomocy partnerów Rycerze przekształcili TAURON Arenę Kraków, jedną z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce, w Mercy Center, która ugościła ponad 100000 pielgrzymów w przeciągu sześciu dni. Ostatniego dnia miejsce to gościło Papieża Franciszka na spotkaniu z 12000 wolontariuszy.

Rycerze Kolumba przygotowali dwa trony na spotkanie Papieża Franciszka z wolontariuszami. Jeden został wybrany do użytku na hali głównej (obecnie znajduje się w USA, a kopia w Radomiu), a drugi był używany przez Papieża Franciszka w prywatnym pokoju, w którym odpoczywał.

– To właśnie ten drugi tron z prywatnego pokoju Papieża Franciszka trafił na Serbinów jako dar wdzięczności za zaproszenie ponad 10 lat temu do wspólnoty, której obecnie mam zaszczyt w Polsce przewodzić, a którą miałem okazję prezentować w czasie Światowych Dni Młodzieży w Centrum Powołaniowym zlokalizowanym na stadionie “Cracovii” – mówił P. Krzysztof Zuba, Delegat Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img