Nagroda dla tarnobrzeskiego Katolika

Nowości

Autor

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w projekcie Oblicza Dialogu. Koordynatorem całego przedsięwzięcia był katecheta z naszej szkoły ks. Paweł Piędzio.

X-jubileuszowa edycja projektu przebiegała pod hasłem: „ Uświęcona przestrzeń. Architektura sakralna oraz miejsca kultu w religiach i kulturach”.

Tegoroczna edycja pozwoliła młodym ludziom poznać tajemnice architektury sakralnej w Tarnobrzegu.  W ramach projektu licealiści z Tarnobrzeskiego Katolika mieli okazję poznać historię obiektów sakralnych naszego miasta. Swemu przedsięwzięciu nadali tytuł „Sakralny Tarnobrzeg”. Materiały zgromadzone na temat tarnobrzeskich świątyń zapisane zostały na stronie: https://sakralnytarnobrzeg.obliczadialogu.pl

Wędrówkę po sakralnych obiektach  młodzież rozpoczęła od Kaplicy p.w. Aniołów Stróżów znajdującej się w szkole.

Zaprezentowane świątynie różnią się stylistycznie i architektonicznie, ale wszystkie pełnią takie same funkcje – służą praktykowaniu wiary, kultywowaniu tradycji danego wyznania.

W zakończonej edycji projektu Oblicza Dialogu młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu zajęła I miejsce. Gratulujemy wyróżnionym zaangażowania i sumiennej pracy w przygotowanie projektu „ Sakralny Tarnobrzeg”

Joanna Szmuc

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img