Nowi ministranci w naszej parafii

Nowości

Autor

23 października 2022 r. podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 do grona ministrantów dołączyło 6 kandydatów, tym samym powiększając szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, który również wygłosił okolicznościową homilię. Odnosząc się do 96. Światowego Dnia Misyjnego, kaznodzieja wskazał na charakter misyjny posługi ministranta.

– Ci, którzy są najbliżej ołtarza, ocierają się o Świętość. Pouczeni przez swojego opiekuna Ks. Rafała Kusiaka, mają świadomość, że nie posługują tylko kapłanowi, ale samemu Chrystusowi. Ich dzisiejsze zaangażowanie może być zaczynem, który wyda owoc powołania do posługi misyjnej – mówił Kaznodzieja.

Następnie, po zakończonej homilii, Ks. dr Rafał Kusiak, opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza, wyczytał imiona i nazwiska kandydatów, którzy poprzez słowo: “Jestem” oficjalnie wyrazili swoją gotowość do posługi ministranckiej w naszej parafii. Ks. Rafał potwierdził przygotowanie kandydatów, po czym Ksiądz Proboszcz poświęcił i następnie nałożył pelerynki ministranckie nowym członkom Liturgicznej Służby Ołtarza.

Na zakończenie Liturgii Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim rodzicom ministrantów za ich troskę oraz zaangażowanie, którego szczególnym wyrazem jest posługa ministrancka w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej dla dzieci sprawowanej o godz. 11.15, będzie miało miejsce włączenie do grona Liturgicznej Służby Ołtarza kolejnych sześciu kandydatów. Łącznie w tym roku w naszej parafii będzie posługiwało dwunastu nowych ministrantów.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img