Strefa Aniołów – święto Zespołu Szkół Katolickich w Tarnobrzegu

Nowości

Autor

W niedzielę 1 października odbyła się „Strefa Aniołów” – święto zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w szkolnej kaplicy pw. Świętych Aniołów Stróżów o godz. 13.00, której przewodniczył opiekun szkół i organ prowadzący w jednej osobie, ks. dr Jan Biedroń, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie.

W homilii wskazał na rolę jaką odgrywają w naszym życiu aniołowie: „Co roku, w Szkole Katolickiej w Tarnobrzegu, czcimy św. Aniołów Stróżów, na tzw. Strefie Aniołów. Dziękujemy za ich wstawiennictwo i opiekę. Gromadząc się na wspólnej modlitwie kolejny raz stawiamy pytanie: kim właściwie są ci aniołowie? czy w ogóle istnieją, czy może należą tylko do świata baśni? Otóż istnienie aniołów jest prawdą wiary. Pismo Święte mówi, że Bóg stworzył Niebo i ziemię, a w Niebie stworzył całe zastępy istot duchowych, które oddają cześć Bogu, uwielbiają Go, spełniają Jego wolę.(…) Aniołowie strzegą nas przed różnymi niebezpieczeństwami chorobami, wypadkami itd. Na tym świecie, nawet się nie domyślamy, ile razy nasz Anioł Stróż, uratował nas przed wypadkiem, chorobą, nieszczęściem. Jednak jeszcze ważniejszą rolę pełnią Aniołowie, kiedy pomagają nam uniknąć zła moralnego. Według tradycji Anioł Stróż jest także naszym przewodnikiem z tego świata do Boga. Niech więc Aniołowie strzegą tego miejsca – Katolickiej Szkoły w Tarnobrzegu i niech sprawiają, że przebywający w niej nauczyciele i uczniowie, korzystając z ich pomocy, sami będą dla innych aniołami”.

Coroczne święto Szkół Katolickich jest organizowane od 2009 roku,. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice i przyjaciele naszych szkół mieli okazję uczestniczyć we mszy św. po której odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej oraz liceum, przyjęte uroczyście przez Dyrektora Szkół Katolickich p. Joannę Szmuc oraz Organ prowadzący ks. prał. Jana Biedronia. Reprezentanci złożyli uroczystą przysięgę w obecności Pocztu Sztandarowego.. Następnie wręczono statuetki „Aniołów Dobroci” wraz z podziękowaniem dla Rodziców szczególnie zasłużonych Rodzinie Szkół Katolickich.

Po części oficjalnej nastąpił piknik rodzinny z wieloma koncertami, występami i degustacjami wypieków uczniów i ich rodziców. Obecne były również służby państwowe w postaci Policji, straży pożarnej i ratowników medycznych, którzy w swoich pokazach mających charakter edukacyjny oraz rozrywkowy, dbały o bezpieczeństwo. Można było wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, a także obejrzeć pojazdy służb. Wszyscy miło spędzili czas, czemu sprzyjała piękna pogoda. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Ks. Michał Zelik

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img