Z Krzyżem do Serca Bożego – Droga Krzyżowa ulicami Serbinowa

Nowości

Autor

24 lutego 2023 roku po zakończonej Mszy Świętej o godz. 18.00, na ulicach serbinowskiego osiedla rozważaliśmy Drogę Krzyżową Pana Jezusa. Modlitwie przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, zaś poszczególne medytacje do kolejnych stacji zostały przygotowane przez Klub Inteligencji Katolickiej oraz Szkołę Katolicką.

Na rozpoczęcie nabożeństwa Ksiądz Proboszcz podał trzy intencje modlitewne: przeproszenia za grzechy przeciw szóstemu przykazania popełniane przez ludzi Kościoła; wyzwolenia z nałogu alkoholizmu; prośba o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

Niesprzyjająca, początkowo deszczowa aura, nie zniechęciła wiernych do licznego uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo zostało zwieńczone przy figurze Bożego Serca, gdzie tarnobrzeskie parafie zjednoczyły się na wspólnej modlitwie.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

spot_img

Polecamy