Zmartwychwstał już Chrystus… – Rezurekcja 2023 r.

Nowości

Autor

9 kwietnia 2023 roku o godz. 6.00 rozpoczęły się w naszej parafii uroczyste obchody Zmartwychwstania Pańskiego. Dobra Nowina o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem wybrzmiała na ulicach serbinowskiego osiedla podczas procesji rezurekcyjnej. Radosne “Alleluja”, bicie dzwonów na kościelnej wierzy oraz śpiew licznie przybyłych wiernych podkreślały podniosły charakter dzisiejszej uroczystości.

Na zakończenie procesji, a przed błogosławieństwem, został odśpiewany hymn “Ciebie Boga wysławiamy”. Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w Zmartwychwstanie Pańskie, której przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń.

Ksiądz Proboszcz podczas Eucharystii wygłosił homilię, w której przywołał Wydarzenie sprzed 2000 lat, które zmieniło bieg ludzkiej historii.

Kiedy pochylamy się nad faktem zmartwychwstania Jezusa, przebija powszechne zaskoczenie, niedowierzanie. Wielki Piątek zaskoczył wszystkich, którzy podziwiali Jezusa. A jednak Chrystus zmartwychwstał! Nowina ta żyje od przeszło dwóch tysięcy lat. Prawda ta jest nieśmiertelna, jak nieśmiertelny jest Jezus Zmartwychwstały. Prawda ta jest radosna, jak radosna jest wieść, że została pokonana śmierć – mówił Ksiądz Proboszcz

Kaznodzieja wskazał również na potrzebę przekazywania prawdy, która jest fundamentem wiary, młodemu pokoleniu.

Często zastanawiamy się jak przekazać tę ważną dla nas prawdę dzisiejszemu człowiekowi, zwłaszcza młodemu. Każde wypowiedziane przez nas słowo jest niewystarczające, choćby było najgłębsze. Dlatego ten fakt trzeba przyjąć z wiarą, choć nie wolno lekceważyć przesłanek rozumowych czy przeżyciowych – wskazywał Kaznodzieja

Ks. prał. dr Jan Biedroń przypomniał, że Zmartwychwstanie to wciąż aktualne wydarzenie, które powinno kształtować perspektywę ludzkiego życia.

Zmartwychwstanie Jezusa nie jest przeszłością. Jest to nadal żywa prawda, bo Jezus jest żywy. Dzisiaj tak często spotykamy ludzi obojętnych, sfrustrowanych, zagubionych, którzy uciekają do absurdalnych sekt, którzy zadowalają się mglistą religijnością. Niektórzy utracili szacunek do ludzkiego życia, co bardzo często widać na przykładzie młodych przestępców. Wielu utraciło szacunek do autorytetów, do świętych. Są i tacy którzy chcieliby Boga wykreślić z życia. Dzieje się tak dlatego, że wielu bardziej wierzy w to co usłyszy w telewizji, czy przeczyta w wątpliwej książce, zamiast budować na prawdzie. A prawda, dobro i tak zawsze zmartwychwstają – mówił Ks. prał. dr Jan Biedroń

Na zakończenie Liturgii Ksiądz Proboszcz złożył życzenia wielkanocne wszystkim uczestniczącym we Mszy Świętej oraz udzielił uroczystego błogosławieństwa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img