Tej właśnie Nocy… – Wigilia Paschalna 2023 r.

Nowości

Autor

8 kwietnia 2023 roku o godz. 19.00 przeżywaliśmy uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej, której przewodniczył Ks. Maciej Charabin. Celebracja rozpoczęła się od poświęcenia ognia i Paschału. Następnie kapłani przy trzykrotnym śpiewie “Chrystus zmartwychwstał” udali się do prezbiterium. Następnie Ks. prał. dr Jan Biedroń wyśpiewał orędzie wielkanocne, po czym rozpoczęła się Liturgia Słowa.

Homilię wygłosił Ks. Bartłomiej Stawowy, który wskazał na zmartwychwstanie Chrystusa jako wyzwalające ludzkie serca z mocy grzechu. Kaznodzieja zachęcał do przyjęcia prawdy o śmierci człowieka dla grzechu i życiu dla Boga w Jezusie Chrystusie.

Po zakończonej homilii rozpoczęła się Liturgia Chrzcielna. Błogosławieństwa wody chrzcielnej dokonał Ks. prał. dr Jan Biedroń. Następnie wszyscy zgromadzeni odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne.

Warto zaznaczyć, że Liturgii Wigilii Paschalnej towarzyszyły uroczyste śpiewy w wykonaniu scholi, w której skład wchodziła młodzież młodsza i starsza. Liczne próby i spotkania pod opieką P. Andrzeja Kasperskiego – naszego organisty zaowocowały w postaci podniosłego przeżywania spotkania z Panem Bogiem.

Na zakończenie Liturgii Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim za przygotowanie tegorocznego Triduum Paschalnego, a następnie zostało udzielone uroczyste błogosławieństwo.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img