Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny 2023 r.

Nowości

Autor

8 kwietnia 2023 r. w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 15.00 wierni w naszej parafii mogli otrzymać błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. Dodatkowo błogosławieństwo pokarmów miało miejsce w hospicjum św. Ojca Pio, Domu św. Matki Teresy i Katolickim Przedszkolu św. Józefa.

W sali parafialnej im. św. Jana Pawła II, po poświęceniu pokarmów, Ksiądz Proboszcz złożył wielkanocne życzenia wszystkim obecnym rodzicom i dzieciom i zachęcił do modlitwy przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli za naszą Ojczyznę. Najmłodsi również otrzymali słodki upominek. Następnie słowa życzliwości w stronę Księdza Proboszcza przekazały  przedszkolaki, które pod opieką dyrektor przedszkola Pani Moniki Włoch, Pani Małgorzaty Bałdy i Pani Agnieszki Jędral przygotowały okolicznościowe przedstawienie.

Modlitwa błogosławieństwa pokarmów odmawiana była w dolnym kościele, a po jej zakończeniu wierni przechodzili do górnej świątyni, aby oddać cześć Krzyżowi Chrystusowemu oraz adorować Pana Jezusa w Grobie Pańskim.

 

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img