Ogłoszenia duszpasterskie – 26.02.2023 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

Nowości

Autor

W Wielkim Poście Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1630, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 oraz o godz. 1730

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu;
  • na Mszy św. o 1300 początek kursu przedmałżeńskiego. Po Mszy św. pierwsze spotkanie w ramach cyklu katechez – zapraszamy szczególnie te pary narzeczonych, które od kwietnia br. planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Spotkanie po Mszy św. w sali teatralnej.
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 1)
 1. Jutro wspomnienie św. Grzegorza z Nareku, opata i Doktora Kościoła;
  • dyżur psychologa od godz. 1630 do 1730 w sali KIK – nieodpłatne usługi psychologiczne skierowane są dla młodzieży i dorosłych potrzebujących wsparcia, będących w kryzysie, przeżywających trudności emocjonalne – usługi są prowadzone w formie konsultacji psychologicznych – dyżur psychologa w ostatni poniedziałek miesiąca;
  • dzień modlitwy w intencji nienarodzonych – o godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. W środęo 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W I Czwartek Miesiąca parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o godz. 1700 spotkanie dla ministrantów;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego.
 1. W I Piątek Miesiącaod 900 odwiedziny chorych, których odwiedza Ks. Rafał;
  • 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1630 spowiedź;
  • 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 2030 Adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach;
  • stacyjna Droga Krzyżowa w parafii Chrystusa Króla – początek o godz. 1730. KOŚCIÓŁ ZBUDOWANY NA FUNDAMENCIE APOSTOŁÓW” Tarnobrzeska modlitwa do NSPJ o uproszenie łaski powołań do służby Bożej z naszego miasta
 1. W I Sobotę miesiąca – święto św. Kazimierza, królewicza;
  • o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
  • od 900 odwiedziny chorych.
 1. W przyszłą niedzielę – II Niedziela Wielkiego Postu;
  • po Mszy św. o 1300 drugie spotkanie w ramach cyklu katechez kursu przedmałżeńskiego – zapraszamy szczególnie te pary narzeczonych, które od kwietnia br. planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (odpowiedzialny Rejon 2).
  • modlitwa w intencji Biskupa seniora Edwarda Frankowskiego z okazji kolejnej rocznicy sakry;
  • niedziela „ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z naszymi misjonarkami i misjonarzami, zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Zwierzynieckiej:
  • dziś – blok nr 20, mieszkania 23-44.
  • jutro – blok nr 20, mieszkania 45-66.
  • w środę – blok nr 22, mieszkania 1-22.
  • w czwartek – blok nr 22, mieszkania 23-44.
  • w piątek – blok nr 22, mieszkania 45-66.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 24, mieszkania 1-22.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy domków przy ul. Świętej Kingi oraz ul. Skarbka. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Składając roczny PIT można skorzystać z przekazania 1,5% swojego podatku na budowę Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Z pomocy przy rozliczeniu można skorzystać w środy w świetlicy od 1600 do 1800.
 1. Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu ogłasza zapisy na rok szkolny 2022/2023 dzieci z rocznika 2016. Zapisy są prowadzone od 6 marca w systemie elektronicznym. Wydrukowany i podpisany przez rodziców wniosek należy składać w sekretariacie szkoły w godz. od 730 do 1500. Szczegółowe informacje na afiszach i w sekretariacie szkoły.
 1. W Katolickim Przedszkolu oraz Niepublicznym Żłobku „Nazaret” również rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub żłobka dostępne są na stronie internetowej oraz w przedszkolu przy ul. Konstytucji 3 Maja 11.
 1. Zostały zakończone prace przy montażu witraży w kościele dolnym. Wykonawcom tych prac i ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 1. W parafii trwają spotkania z cyklu „Katechezy Zwiastowania” – w imieniu Wspólnot Neokatechumenalnych serdecznie zapraszamy w kolejne we wtorki i czwartki o  1845
 1. W sklepiku przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są Baranki Wielkanocne. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sandomierskiej.
 1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia Wielkiego Postu, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Pamiętamy o chorych, cierpiących.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img