Uroczyste przyjęcie nowych Ministrantów, Lektorów i Scholanek

Nowości

Autor

26 listopada 2023 roku w uroczystość Chrystusa Króla nasza parafia przeżywała wyjątkowe chwile. Podczas Mszy Świętej o godz. 13.00, której przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń,  grupa młodych parafian została uroczyście przyjęta do grona ministrantów, lektorów oraz scholanek. Uroczystość rozpoczęła się od procesji wejścia z udziałem kandydatów. Wśród nich znalazło się kilkadziesiąt młodych osób, które przez ostatnie miesiące przygotowywały się do tej ważnej służby. W trakcie liturgii, Ks. prał. Jan Biedroń wraz Ks. Rafałem Kusiakiem, dokonali oficjalnego przyjęcia kandydatów.

Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz wyraził swoje uznanie dla zaangażowania młodych ludzi oraz podziękował rodzicom, opiekunom i katechetom za ich wsparcie i wychowanie dzieci w duchu wiary.

Ostatnim akcentem uroczystości była agapa, która stanowiła piękne zakończenie tego wyjątkowego dnia. W atmosferze braterskiej wspólnoty, wszyscy zebrani – nowo przyjęci ministranci, lektorzy, scholanki, ich rodziny, księża oraz parafianie – mieli okazję do wspólnego świętowania i dzielenia się radością. Spotkanie to, pełne ciepła i życzliwości, było również czasem na rozmowy, wymianę doświadczeń i budowanie dalszych więzi wspólnotowych, co dodatkowo umacniało ducha jedności i wzajemnego wsparcia w parafii.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img