Biały Tydzień w serbinowskiej parafii: Duchowe Święto Dzieci Pierwszokomunijnych

Nowości

Autor

W naszej parafii zakończył się Biały Tydzień, będący pięknym przedłużeniem uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Przez cały tydzień dzieci uczestniczyły w specjalnych nabożeństwach i obrzędach, które umocniły ich wiarę i pogłębiły duchowe przeżycia.

Pierwszy dzień Białego Tygodnia, poniedziałek, rozpoczęliśmy od odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Dzieci przyniosły swoje świece chrzcielne. Po kazaniu, zgodnie z poleceniem celebransa, dzieci zapaliły swoje świece i wspólnie z rodzicami odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.

Wtorek poświęcony był przyrzeczeniom trzeźwościowym. Dzieci przyniosły laurki z symbolem eucharystycznym, które były wykonane z wielką starannością, zostały złożone podczas nabożeństwa, symbolizując zobowiązanie dzieci do życia w trzeźwości i czystości serca. Była to okazja do refleksji nad wartościami i zobowiązaniami, które będą towarzyszyć im w dalszym życiu.

Środowe nabożeństwo było okazją do zawierzenia się Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Dzieci przyniosły do kościoła laurki w kształcie serca z aktem oddania, ozdobione obrazkami Maryi i symbolami maryjnymi. Wspólny akt zawierzenia był momentem głębokiej modlitwy i duchowego umocnienia. Dzieci, powierzając się opiece Maryi, wyraziły swoją wiarę i ufność w Jej wsparcie.

Czwartkowe nabożeństwo miało szczególnie uroczysty charakter, gdyż dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Te wyjątkowe pamiątki, które mają zawisnąć na ścianie w pokoju dziecka, będą przypominać o tym ważnym dniu przez całe życie, umacniając w nich wspomnienia i wartości związane z tym sakramentem.

W piątek dzieci otrzymały specjalne książeczki przeznaczone do praktykowania nabożeństw pierwszych piątków miesiąca. Te książeczki pomogą dzieciom w systematycznym i świadomym uczestniczeniu w sakramencie Eucharystii i nabożeństwach przez cały rok. Była to także zachęta do pogłębiania relacji z Jezusem i regularnego przystępowania do sakramentów.

W sobotę, na zakończenie Białego Tygodnia, dzieci przyniosły do kościoła dewocjonalia, które otrzymały podczas Pierwszej Komunii Świętej, takie jak łańcuszki z medalikami, różańce czy obrazy, by je poświęcić. Obrzęd ten symbolicznie zakończył tygodniowe uroczystości, a każde dziecko otrzymało figurkę aniołka jako pamiątkę. Poświęcenie dewocjonaliów było wyrazem wiary i oddania Bogu, a aniołki przypominać będą dzieciom o Bożej opiece.

Biały Tydzień w naszej parafii był wyjątkowym czasem. Dziękujemy wszystkim rodzicom, chrzestnym i Pani Katechetce Barbarze Kubrak za zaangażowanie w przygotowanie tego pięknego święta. Niech to doświadczenie będzie dla naszych najmłodszych parafian początkiem głębokiej i trwałej relacji z Bogiem.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img