Zjednoczeni w uwielbieniu: wieczór pełen wiary i nadziei w Tarnobrzegu

Nowości

Autor

26 listopada 2023 r. w niedzielny wieczór, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu stała się miejscem niezwykłego wydarzenia duchowego. Wieczór Uwielbienia, przygotowany przez młodych z Diecezji Sandomierskiej pod kierunkiem Ks. Rafała Kusiaka, zgromadził tłumy wiernych, pragnących wspólnie śpiewać i modlić się.

Całe wydarzenie było transmitowane na żywo za pośrednictwem Katolickiej Telewizji Serbinów, co umożliwiło udział w nim większej liczbie wiernych, nie tylko z lokalnej społeczności, ale również z całej diecezji. Transmisja ta sprawiła, że radość i duchowa głębia Wieczoru Uwielbienia dotarły do jeszcze szerszego grona odbiorców.

Wieczór rozpoczął się od poruszającej „Pieśni Ukojenia”, która wprowadziła zebranych w atmosferę modlitwy i refleksji. Następnie Kacper i Agata powitali zgromadzonych, tworząc ciepłą i serdeczną atmosferę. Sekwencja do Ducha Świętego przygotowała serca na dalszą część wieczoru.

Pieśni śpiewane podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, pomagały w skupieniu na obecności Pana Jezusa oraz poruszały serca wiernych, wznosząc myśli ku Bożej miłości i mocy.

Podczas wieczoru uwielbienia, wyjątkowo poruszający był moment błogosławieństwa, kiedy Ks. Rafał Kusiak, przechodząc przez serbinowską świątynię, błogosławił zgromadzonych Najświętszym Sakramentem. Następnie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali pieśń „Pan jest mocą swojego ludu”.

Ks. prał. Jan Biedroń, na zakończenie wieczoru uwielbienia, wypowiedział serdeczne słowa podziękowania. Wyraził swoją wdzięczność młodym, Ks. Rafałowi Kusiakowi oraz wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wspólne przeżywanie tego wyjątkowego wydarzenia. Słowa Księdza Proboszcza spotkały się z gromkimi brawami od zebranych, co świadczyło o silnym i pozytywnym wpływie, jaki wydarzenie wywarło na zgromadzonych, niosąc ze sobą duchowe odnowienie i umocnienie wspólnoty.

Po podziękowaniach, wieczór uwielbienia został zwieńczony odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, co stanowiło wzruszające zakończenie tego pełnego modlitwy i uwielbienia czasu.

Następnie, aby podkreślić ducha wspólnoty i dzielenia, zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w agapie – wspólnym posiłku i czasie braterskiego spotkania. Agape, będąca wyrazem chrześcijańskiej miłości i jedności, pozwoliła uczestnikom na dalsze dzielenie się swoimi przeżyciami, rozmowy i budowanie więzi, co dodatkowo wzbogaciło to już wyjątkowe wydarzenie.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img