Tarnobrzeskie święto życia i rodziny

Nowości

Autor

9 czerwca 2024 roku Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy zorganizowała wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło mieszkańców miasta oraz okolic. Marsz dla Życia i Rodziny połączony z XXX Familiadą okazał się niezwykle udaną inicjatywą, promującą wartości rodzinne i ochronę życia poczętego.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14:00 na Placu Bartosza Głowackiego, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Skąd mój ród”. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą kreatywnością, a ich prace wzbudziły podziw wśród zgromadzonych. Wśród nagrodzonych znalazły się dzieci i młodzież, których prace odzwierciedlały ich korzenie oraz lokalną tradycję.

O godzinie 15:00 uczestnicy zgromadzili się, aby wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta była chwilą refleksji i duchowego zjednoczenia, co nadało całemu wydarzeniu głęboki sens. Wierni modlili się o pokój, jedność w rodzinach oraz o ochronę dzieci nienarodzonych.

Po modlitwie, o godzinie 15:30, uczestnicy wyruszyli na teren Szkoły Podstawowej nr 10. Marsz ten, pełen radości i entuzjazmu, zgromadził liczne rodziny z dziećmi, które maszerowały w towarzystwie muzyki i śpiewów. Kolorowe balony, transparenty oraz uśmiechy na twarzach uczestników stworzyły niepowtarzalną atmosferę.

Po dotarciu na teren szkoły rozpoczął się Festyn Rodzinny, który był pełen atrakcji. Witając wszystkich przybyłych, Ks. prał. Jan Biedroń skierował do zebranych słowa pełne entuzjazmu.  – Spotkanie na placu przy szkole nr 10, gdzie możemy radować się, dzielić i nie tylko poprzez naszą parafię serbinowską, ale poprzez cały Tarnobrzeg, podkreślać, że jesteśmy jedną wielką tarnobrzeską rodziną. Drodzy Państwo, zechciejcie tutaj włączyć się w te wszystkie atrakcje, przeżycia, żeby nawzajem jak najwięcej emanowało z nas dobra. Żeby podkreślić, że jesteśmy dla siebie, jesteśmy tutaj razem po to, aby z pośród małych rodzin tworzyć tę dużą rodzinę, gdzie będzie dominowała radość, ale także i rozmowa poprzez wspólne spotkania, świętowanie. Może ktoś z nas w swoim sercu nosi jakieś bóle, strapienia i one też w kontakcie z drugim człowiekiem niech zostaną pomniejszone poprzez  dobre słowo. Drodzy Państwo, witając tutaj pośród nas Pana Prezydenta Miasta Tarnobrzega Łukasza Nowaka, który jest gospodarzem tego miasta, i witając Was wszystkich, rozpoczynając to świętowanie, radujmy się razem i bądźmy razem dla siebie.

Następnie dzieci z Katolickiej Szkoły i Przedszkola oraz Przedszkola nr 12 zaprezentowały swoje talenty, występując przed zgromadzoną publicznością. Ich występy wzbudziły ogromne emocje i radość wśród widzów. Następnie na scenie pojawił się Zespół Lasowiacy, który swoimi tradycyjnymi śpiewami zachwycił publiczność.

Jednym z najbardziej emocjonujących punktów programu była licytacja tortu, z której dochód został przeznaczony na cele charytatywne. Kolejną atrakcją był występ młodych talentów oraz pokaz karate, które przyciągnęły uwagę wielu widzów. W międzyczasie konferansjerkę poprowadzili P. Monika Włoch, dyrektor Katolickiego Przedszkola im. św. Józefa w Tarnobrzegu oraz Ks. dr Rafał Kusiak, wikariusz naszej parafii.

Wieczorem, o godzinie 20:00, na scenie pojawił się zespół “SANTAR”. Ich energetyczny występ zachęcił publiczność do wspólnej zabawy. Atmosfera koncertu była pełna radości i wspólnoty.

Marsz dla Życia i Rodziny oraz XXX Familiada zakończyły się sukcesem, umacniając wartości rodzinne i promując ochronę życia poczętego.

Marsz dla Życia i Rodziny oraz XXX Familiada zakończyły się sukcesem, umacniając wartości rodzinne i promując ochronę życia poczętego. Wydarzenie to pozostanie w pamięci uczestników jako dzień pełen radości, wspólnoty i wzajemnej życzliwości.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img