Ogłoszenia duszpasterskie – 16.06.2024 r. – XI Niedziela Zwykła

1. DziśXI Niedziela Zwykła;
    • po każdej Mszy świętej ministranci i schola naszej parafii prowadzą kwestę przeznaczoną na tegoroczne wakacje i częstują słodką niespodzianką. Dzieci i młodzież w ten sposób pragną zakończyć rok formacyjny w naszej parafii. Niech nasze wsparcie będzie wyrazem wdzięczności za całoroczną posługę dla naszej wspólnoty;
    • o godz. 1630 nabożeństwo czerwcowe;
    • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca;
    • wspomnienie św. Onufrego.
  1. W poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego – na Mszy św. o godz. 1800 modlitwa przynależących do KIK u, w dniu patronalnym.
  1. W środę – wspomnienie św. Romualda
    • w Bazylice katedralnej w Sandomierzu o godz. 1030 święcenia prezbiteratu. Polecajmy w modlitwie wyświęconych księży, w sposób szczególny naszego parafianina diakona Dawida Wieczorka i diakona Jana Siudaka, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską;
    • o godz. 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym;
    • 1800 początek Jerycha Różańcowego
    • 13 rocznica święceń kapłańskich Ks. Macieja Charabin i Ks. Pawła Piędzio.
    • 11 rocznica święceń kapłańskich Ks. Rafała Kusiaka;
    • 5 rocznica święceń kapłańskich Ks. Michała Zelika;
    • 1 rocznica święceń kapłańskich Ks. Piotra Żurawskiego;
  1. W czwartek parafialny dzień modlitwy o jedność;
    • o 1000 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Katolickiej;
    • o 1500 w dolnym kościele Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Katolickiego Przedszkola św. Józefa;
    • o godz. 1800 Msza św. w 8 rocznicę śmierci Prałata Michała Józefczyka. W godzinie Bożego Miłosierdzia o godz. 15o0 przy grobowcu na cmentarzu w Sobowie wspólna modlitwa a wieczorem godz. 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwa różańcowa prowadzona przez Legion Maryi zwieńczona Apelem Maryjnym. Serdecznie zapraszamy;
    • po Mszy św. wieczornej Studium Biblijne dla mężczyzn – spotkanie w salce Rycerzy Kolumba.
  1. W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
    • o 800 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10.
  1. W sobotę o godz. 1500 Msza św., a po niej spotkanie dla dziecięcych i młodzieżowych grup parafialnych podsumowujące miniony rok pracy;
    • o godz. 1500 w Domu Katolickim w Sandomierzu odbędzie się wręczenie nagrody Arbor bona oraz koncert Dariusza Malejonka z córką. Wstęp na koncert darmowy.
  1. W przyszłą niedzielę XII Niedziela Zwykła;
    • niedzielne Msze św. będą odprawiane w porządku wakacyjnym, czyli o 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1700, 1830 i 2000. W czasie wakacji nie będzie Mszy św. o 1115 dla dzieci;
    • o godz. 1130,w górnym kościele będzie sprawowana Msza św. prymicyjna Dawida Wieczorka – serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
    • natomiast w dolnym kościele godz. 1130, będzie sprawowana Msza św. parafialna z zamówionymi intencjami.
    • o godz. 1630 nabożeństwo czerwcowe;
    • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca;
    • Dzień Ojca – dziękczynienie Bogu za ojcowską posługę w rodzinach – w ten dzień otoczmy ich szczególną modlitwą.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Elizy Orzeszkowej:
    • dziś – blok nr 1 klatki 5 i 6.
    • jutro – blok nr 2 klatki 1 i 2.
    • w czwartek – blok nr 2 klatki 3 i 4.
    • w sobotę – blok nr 2 klatki 5 i 6.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 2 klatki 7 i 8.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 6 z klatek od 1 i do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. W piątek zapraszam także osoby chętne do pracy przy kościele na 900. Te prace będą związane z przygotowaniem obejścia świątyni jak i wnętrza do prymicji. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
  1. W dniach od 6 do 11 lipca br. odbędzie się XXXI Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne 20 czerwca po Mszy św. wieczornej. Chętnych serdecznie zapraszamy.
  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca br. (niedziela). Wyjazd sprzed kościoła o godz. 400. Koszt uczestnictwa ok. 80 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  1. Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się przygotowanie Familiady, która odbyła się tydzień temu przy Szkole podstawowej nr.10 – Bóg zapłać
  1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo.