Serbinów aktywnie w życiu w diecezji sandomierskiej

Nowości

Autor

Z dumą informujemy, że nasza parafia aktywnie uczestniczyła w dwóch ważnych wydarzeniach organizowanych przez diecezję sandomierską. Pierwszym z nich był XV Sandomierski Rajd Papieski, upamiętniający 25. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Rajd ten, zorganizowany przez Sandomierską Kurię Diecezjalną, Urząd Miejski oraz MOSiR Sandomierz, przyciągnął licznych uczestników z różnych zakątków diecezji. Nasza parafia również licznie się stawiła, by wspólnie celebrować tę wyjątkową rocznicę.

XV Sandomierski Rajd Papieski okazją do wspólnej wędrówki i modlitwy. Uczestnicy rajdu, w tym nasi parafianie, pokonali malowniczą trasę prowadzącą z Sandomierza przez Trześń, Sokolniki, Orliska, Kotową Wolę do Rozwadowa.

Kolejnym ważnym wydarzeniem, w którym wzięła udział nasza parafia, był Diecezjalny Dzień Młodzieży pod hasłem „Jesteście nadzieją Kościoła i świata”, który odbył się 8 czerwca 2024 r. w Stalowej Woli – Rozwadowie. Wydarzenie to zgromadziło setki młodych ludzi, pełnych zapału i energii, gotowych do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła. Młodzież z naszej parafii wraz z Ks. Piotrem Żurawskim, pełna entuzjazmu i wiary, z radością włączyła się w przygotowane atrakcje i modlitwy, podkreślając swoją przynależność do wspólnoty Kościoła.

Diecezjalny Dzień Młodzieży był nie tylko okazją do spotkania z rówieśnikami i wspólnej zabawy, ale także do duchowego wzrostu i umocnienia w wierze. W programie znalazły się m.in. konferencje, warsztaty, wspólne modlitwy oraz koncerty, które pozwoliły młodzieży doświadczyć żywej obecności Boga w ich codziennym życiu. To wyjątkowe spotkanie pokazało, jak wielka jest rola młodych ludzi w Kościele i jak wiele mogą oni wnieść do wspólnoty swoją wiarą, energią i entuzjazmem. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych wydarzeniach i przyczynili się do ich organizacji.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img