Szkolny zespół wokalno-teatralny doceniony nagrodą Marszałka Województwa Podkarpackiego!

Nowości

Autor

Miło nam poinformować, że Zespół wokalno – teatralny działający przy Publicznej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 4000 złotych. Wyróżnienie zostało przyznane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego w ramach realizacji Programu wspierania młodzieży uzdolnionej pod hasłem „Nie zagubić talentu”, którego celem jest rozwój uzdolnień i zainteresowań uczniów szkół województwa podkarpackiego.

Członkami zespołu są uczestnicy zajęć wokalnych i teatralnych, realizowanych w szkole od trzech lat.  Zespół działa pod kierunkiem pani Moniki Bieniek.

Ideą utworzenia zespołu jest rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, wspieranie wychowania religijnego i patriotycznego młodego pokolenia. W szkole realizujemy szereg ambitnych projektów artystycznych w postaci koncertów tematycznych oraz akademii w ciekawej formule wokalno-teatralnej. Ponadto członkowie zespołu indywidualnie biorą udział w wielu konkursach recytatorskich oraz wokalnych, zajmując czołowe miejsca. Dla naszych uczniów udział w zajęciach to często początek pasji. Taki rozwój cieszy.

Komisja doceniła aktywność twórczą i ekspresję artystyczną uczniów oraz ich wspaniałe osiągnięcia.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img