Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021 r. – I Niedziela Adwentu

Nowości

Autor

28.11.2021 r.
I Niedziela Adwentu

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni skutkami Covid -19.

 1. Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, które będzie miało miejsce przy końcu dziejów. Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o  600, dla dzieci o godz. 1800, natomiast w niedziele Msza św. z Niedzieli Adwentu;
  • 600 Msza św. z I Niedzieli Adwentu;
  • o 1500 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami.
 1. Jutro dzień modlitwy w intencji nienarodzonych o 2030 w Kaplicy Wieczystej Adoracji różaniec w intencji dzieci poczętych i o zaprzestanie ich zabijania.
 1. We wtorek święto św. Andrzeja, Apostoła;
  • o 1800 Msza św. i modlitwa różańcowa z wypominkami.
 1. W środę o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
  • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W I Czwartek Miesiąca parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
 1. W I Piątek Miesiąca – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
  • o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • od 1630 spowiedź;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
 1. W I Sobotę Miesiąca wspomnienie św. Barbary, patronki górników;
  • o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
  • od 900 odwiedziny chorych – kapłani odwiedzą tylko tych którzy będą sobie życzyli otwierając swoje mieszkania;
  • odpust w parafii św. Barbary. O 1000 koncert jubileuszowy, o godz. 1100 suma odpustowa;
  • Różaniec – jak się modlić, to temat konferencji która odbędzie się u OO Dominikanów godz. 1600;
  • po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży z klas 7.
 1. W przyszłą niedzielę II Niedziela Adwentu; poświęcenie opłatków na stół Wigilijny. W naszej parafii opłatki rozprowadzane są w zakrystii przez cały Adwent, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie. Podajemy tę informację, ponieważ zdarzały się wypadki, że nieupoważnione przez parafię osoby w imieniu parafii rozprowadzały opłatki. Informujemy więc, że w parafii Serbinów poświęcone opłatki rozprowadzane są tylko w kościele – zakrystii;
  • dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek
  • 600 Msza św. z II Niedzieli Adwentu;
  • o 1000 Msza św. dla dzieci z klas 3 – poświecenie medalików – zapraszamy całymi rodzinami;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 23, kl. 1 i 2.
  • jutro – blok nr 24, kl. 1 i 2.
  • w środę – blok nr 25, kl. 1 i 2.
  • w czwartek – blok nr 25, kl. 3 i 4.
  • w piątek – blok nr 26, kl. 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 26, kl. 3 i 4.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy domków przy ul. Bolesława Śmiałego. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Rozpoczęliśmy montaż witraży na antresoli. Został już zamontowany pierwszy witraż przedstawiający Cud w Kanie Galilejskiej ufundowany z pieniędzy parafian zbieranych na tacę. Kolejne witraże mogą być zamawiane, gdy zgłoszą się sponsorzy. Inskrypcja fundatora lub firmy będzie umieszczona na ufundowanym witrażu.
 1. W sklepiku parafialnym można nabywać świece Caritas na świąteczny stół w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
 1. W tym miesiącu na ekrany kin wszedł film Nędzarz i madame. Opowiada historię życia brata Alberta, warto obejrzeć.
 1. Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich chętnych mężczyzn na adorację w I sobotę miesiąca na godz. 2200. Zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Jest o bożonarodzeniowa akcja, której adresatami są instytucje takie jak: domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Zbierane są proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Dary można przynosić do zakrystii.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img