Start XXXI Pielgrzymki Rowerowej na trasie Tarnobrzeg – Jasna Góra

Nowości

Autor

W sobotę, 6 lipca 2024 roku, po Mszy Świętej o godzinie 8:00 w serbinowskiej świątyni, wyruszyła XXXI Pielgrzymka Rowerowa na trasie Tarnobrzeg – Jasna Góra. Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą, po której rowerzyści wyruszyli na pątniczy szlak do Matki Bożej.

Podczas homilii, Ks. prał. Jan Biedroń powiedział: „W naszym kościele modlą się dziś z nami przedstawiciele dorocznej rowerowej pielgrzymki, którzy już po raz XXXI udadzą się na Jasną Górę. Ale jest z nami też druga grupa – to mężczyźni męskiego różańca, którzy wyruszą nieco bliżej bo do figury Serca Bożego. I w jednym i drugim wypadku, pojawi się trud i radość, że jest się pielgrzymem.”

Ksiądz Proboszcz podkreślił także znaczenie pielgrzymowania jako symbolu życia pełnego zmagań i wyzwań: „Do Boga zmierza się pośród zmagań które wiele kosztują. Takie jest nasze życie, gdzie Bóg stawia nam ciągle nowe wyzwania. Sam Pan Jezus powiedział: Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze swój krzyż i niech Mnie naśladuje.”

Kaznodzieja zachęcał pielgrzymów do zrozumienia głębszego sensu ich podróży: „Każdy z nas niesie swój krzyż. Wyruszacie pośród trudu i zmagań, ale też z entuzjazmem budując wspólnotę, nie jak cierpiętnicy którzy mówią, że muszę, ale potwierdzacie wasz wybór chcę. Jedziecie do Matki Boga i naszej Matki Maryi, do Jej tronu, który od wieków wznosi się na Jasnej Górze, na świętej dla nas Polaków górze.”

Na zakończenie homilii, Ks. prałat Biedroń życzył pielgrzymom, aby ich modlitwy zostały wysłuchane: „Pielgrzymka to zmaganie, dlatego mamy przekonanie, że wasze prośby okupione trudem, pielgrzymiego zdążania na Jasną Górę, są przejawem głębokiej waszej wiary i dlatego będą przyjęte i wysłuchane. Niech wszystkie wasze ważne sprawy ukryte w głębi serca, staną się miłe Panu Bogu a przez Maryję przedstawione, zostaną wysłuchane. Módlcie się także w intencji kapłanów, nowych powołań kapłańskich do naszego seminarium, małżeństw, osób chorych i ciepiących, samotnych, ale i tych którzy tak bardzo potrzebują waszego modlitewnego wsparcia.”

Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do duchowego wsparcia naszych pielgrzymów.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img