Lipcowe nabożeństwo fatimskie

Nowości

Autor

6 lipca 2024 r., wierni zgromadzili się na lipcowym nabożeństwie fatimskim, aby oddać cześć Matce Bożej i wspólnie modlić się o pokój na świecie. Uroczystość miała miejsce w naszym kościele, gdzie licznie przybyli wierni uczestniczyli w modlitwach błagalnych i kontemplowali przesłanie Matki Bożej z Fatimy.

Podczas homilii, Ks. prał. Jan Biedroń przypomniał o ważnym wydarzeniu z 13 lipca 1917 roku: „Dnia 13 lipca, Matka Boża po raz trzeci ukazała się Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Przekazała im obietnicę osiągnięcia pokoju na całym świecie, który według Jej wskazówek ma się zamykać w modlitwach błagalnych. W tym dniu dzieci miały straszną wizję piekła, po której Maryja powiedziała: Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca.”

Ksiądz Proboszcz podkreślił również znaczenie nabożeństwa fatimskiego: „Matka Boża, objawiając się w Fatimie, powiedziała, że Jej umiłowany Syn chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali. Wprowadzono również nabożeństwo pięciu pierwszych sobót, które posiada charakter wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi wyrządzone przez ludzi.”

W swojej homilii kapłan zachęcał wiernych do refleksji nad przesłaniem Maryi: „Może więc warto przejąć się i dziś nawoływaniem Maryi z 13 lipca 1917 roku i jednocząc się z Nią, tak jak to czynią członkowie Legionu Maryi i Jej wierni czciciele, powiększać tę grupę stojących blisko Jej Niepokalanego Serca i praktykujących pięć pierwszych sobót miesiąca – pomyślmy o tym.”

Po zakończonej Mszy Świętej wierni przeszli ulicami parafii, aby w ten sposób publicznie wyznać wiarę i przypomnieć o aktualnym orędziu z Fatimy wzywającym do modlitwy i pokuty.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img