Ogłoszenia duszpasterskie – 7.07.2024 r. – XIV Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. DziśŚwięto Opatrzności Bożej;
  • o godz. 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
  • w sanktuarium na Świętym Krzyżu odpust ku czci Przenajdroższej Krwi;
  • niedziela adoracyjna.
 1. W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli.
 1. W środę o godz. 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa Bractwa Wieczystej Adoracji.
 1. W czwartek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
  • modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
  • o godz. 1900 w kościele św. Marii Magdaleny początek XXXI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej;
  • w tym dniu przypada Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, dlatego Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Klub w Tarnobrzegu zaprasza na Mszę św. o godz. 1800 w intencji ofiar tego ludobójstwa do kościoła Chrystusa Króla. Po Mszy św. przejście pod pamiątkową tablicę przy krzyżu misyjnym, modlitwa i zapalenie zniczy.
 1. W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
  • o godz. 2030 różaniec z św. Ritą w Kaplicy Wieczystej Adoracji.
 1. W sobotę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
  • na Mszy św. wieczornej modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o  2030.
 1. W przyszłą niedzielę XV Niedziela Zwykła;
  • o godz. 1630 nieszpory niedzielne.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 3 klatki 3 i 4.
  • we wtorek – blok nr 3 klatki 5 i 6.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 4 mieszkania 1-16.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 11 z klatek od 3 do 6. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca br. (niedziela). Wyjazd sprzed kościoła o godz. 400. Koszt uczestnictwa ok. 80 zł. Zapisy w zakrystii są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 1. Zachęcamy do udziału w pieszej na Jasną Górę, która obędzie się w dniach od 4 – 12 sierpnia. W zakrystii można pobierać formularze zgłoszeniowe i wpisać się na listę. Przypominamy także o możliwości udziału w jednodniowej sztafetowej pielgrzymce w dniu 8 sierpnia.
 1. Tarnobrzeski Bank Żywności będzie wydawał produkty w poniedziałek i wtorek w godz. od 1500 do 1700.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. Trwa czas wakacji, urlopów i wypoczynku. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu tego czasu, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy wstawiennictwa św. patronów. Odpoczywającym na wakacjach niech Pan Bóg błogosławi.
 1. W tym dniu przypada Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, dlatego Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Klub w Tarnobrzegu zaprasza na Mszę św. o godz. 1800 w intencji ofiar tego ludobójstwa. Po Mszy św. przejście pod pamiątkową tablicę przy krzyżu misyjnym, modlitwa i zapalenie zniczy.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img