XXXII Światowy Dzień Chorego w serbinowskiej parafii

Nowości

Autor

W wigilię wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, 10 lutego 2024 roku, w naszej parafii modliliśmy się w intencji Chorych i wszystkich potrzebujących, wyrażając naszą solidarność oraz troskę o Ich dobro.

W hospicjach św. Ojca Pio oraz w Domu św. Matki Teresy zostały poprowadzone okolicznościowe nabożeństwa związane z udzieleniem sakramentów: pokuty i pojednania, sakramentu Namaszczenia Chorych oraz Komunii Świętej. Modlitwie przewodniczył Ksiądz prałat Jan Biedroń, który w homilii skierował do zgromadzonych słowa otuchy, nadziei i wsparcia duchowego.

Gromadzimy się dzisiaj obchodząc XXXII Światowy Dzień Chorych, w wigilię wspomnienie Matki Bożej z Lurdes, by trwać na modlitwie przy Jezusie wraz z Maryją, którą nazywamy Lekarką Chorych. Myślą przewodnią Dnia Chorego Ojciec Święty Franciszek uczynił słowa : Nie jest dobrze, by człowiek był sam. (Rdz 2, 18). Papież Franciszek uwrażliwia nas, że cierpienie przeżywane we wspólnocie jest wielką siłą dla każdego chorego. Poucza, że: pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości. W dniu dzisiejszym dziękujemy także, za 21 lat istnienia Hospicjum św. O. Pio. Pozdrawiam więc wszystkich zaproszonych gości, kapłanów, Klub Inteligencji Katolickiej, pamietający w codzienności o chorych, personel medyczny, a przede wszystkim chorych przebywających w tym domu. Dzisiaj Ci którzy niosą̨ za Chrystusem krzyż̇ choroby, niepełnosprawności czy podeszłego wieku, otrzymają Namaszczenie Świętym Olejem i przyjmą Chrystusa w Komunii św. Chrystus bowiem o każdym i każdej z Was pamięta, widzi Was oddzielnie, zna dobrze cierpienia i udręki, błogosławi abyście za Nim i razem z Nim szli drogą krzyża, która prowadzi do zwycięstwa, do życia wiecznego, do zmartwychwstania – mówił Ks. prał. Jan Biedroń.

Po zakończonej modlitwie Klub Inteligencji Katolickiej wręczył wszystkim Chorym i Cierpiącym okolicznościowe upominki, wyrażając w ten sposób wsparcie, życzliwość i troskę. Ten miły gest, niosący ze sobą odrobinę radości i pocieszenia, był wyrazem wspólnotowego ducha oraz solidarności wobec tych, którzy zmagają się z chorobą i cierpieniem w swojej codzienności.

Msza święta w intencji wszystkich chorych i cierpiących, połączona z udzieleniem sakramentu chorych, sprawowana była 11 lutego 2024 roku o godzinie 17:00. Liturgii przewodniczył oraz okolicznościową homilię wygłosił Ks. prał. Jan Biedroń, proboszcz serbinowskiej parafii.

Podczas homilii Ks. prał. Jan Biedroń podkreślił znaczenie modlitwy i ufności w trudnych chwilach życia, zwracając uwagę na wzór Maryi jako Matki Miłosierdzia i pocieszycielki chorych. Przekazał także słowa otuchy dla wszystkich obecnych, zachęcając do zawierzenia swoich zmartwień Bogu oraz do wiary w Jego miłosierdzie i pomoc. Wspomniał również o potrzebie wsparcia i troski o osoby chore i cierpiące w naszej społeczności. Wyrażając w ten sposób wartość solidarności i miłości bliźniego, kaznodzieja również podziękował wszystkim obecnym za ich troskę i zaangażowanie w opiekę nad chorymi oraz za modlitwę w ich intencji.

Po zakończonej Liturgii odbyło się nabożeństwo w intencji chorych, które zostało zwieńczone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img