Ogłoszenia duszpasterskie – 11.02.2024 r. – VI Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Dziś – VI Niedziela Zwykła;
  • wspomnienie NMP z Lourdes – w 1993 roku święty Jan Paweł II ogłosił ten dzień Międzynarodowym Dniem Chorych; Dzień Chorych – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza w kościele Świętego Ducha w Sandomierzu o 1130;
  • Msza św. w intencji chorych z udzieleniem namaszczenia św. olejem o 1700 i nabożeństwo w intencji chorych;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej;
  • od 11 do 17 lutego Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: Trzeźwość polską racją stanu.
 1. We wtorek dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
  • o 1500 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Faustinum;
  • na Mszy św. o  1800 modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 2030.
 1. W środę popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu – z inicjatywy Papieża Franciszka jest to dzień postu i modlitwy w intencji pokoju;
  • w tym dniu obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje wstrzemięźliwość, czyli wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Do zachowania postnego są zobowiązani wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 rok, a nie rozpoczęli 60 roku życia;
  • Msze święte z błogosławieństwem popiołu i z posypaniem głów popiołem, będą sprawowane w naszym kościele o godz. 630, 800, 1000, 1500, 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza św. o godz. 18o0, dodatkowo Msze św. w Hospicjach, Domu Matki Teresy i Warsztatach Terapii Zajęciowej. Taca ze Środy popielcowej przeznaczona na potrzeby Caritas i będzie w tym roku wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi Ukraińcami;
  • od środy popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty;
  • w środę popielcową rozpoczyna się „Nowenna Pompejańska” – jako przebłaganie za wszelkie zniewolenia i błaganie o dar jedności z Bogiem i ludźmi; modlitwa różańcowa w Kaplicy Adoracyjnej będzie o godz. 730, 1430, 1700 i 2030;
  • wspomnienie św. Cyryla i Metodego – modlitwa za narody słowiańskie oraz wspomnienie św. Walentego – dzień modlitw w intencji narzeczonych, zakochanych i przygotowujących się do małżeństwa.
 1. W czwartek wspomnienie bł. Michała Sopoćko, kapłana;
  • parafialny dzień modlitwy o jedność;
  • na Mszy św. o 1800 adoracja przebłagalna za grzechy pijaństwa.
 1. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1700, dla starszych po Mszy św. o godz. 800 i o godz. 1800;
  • modlitwa Bractwa Szkaplerza Świętego;
  • o 1800 Msza św. i Stacyjna Droga Krzyżowa ulicami osiedla do figury Bożego Serca jako przebłaganie za grzechy pijaństwa, w intencji misji i przeproszenie za grzechy przeciw szóstemu przykazaniu.
 1. W przyszłą niedzielę I Niedziela Wielkiego Postu;
  • posługę w naszej parafii podejmie misjonarz Ks. Andrzej Nowakowski. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na potrzeby misji, w której pracuje;
  • o 1000 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców z poświęceniem modlitewników;
  • o 1115 Msza św. dla dzieci;
  • o 1600 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją.
 1. Począwszy od pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, w każdy czwartek po Mszy św. o 1800, będzie prowadzona Adoracja Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Przedłużeniem tej Adoracji będzie modlitwa różańcowa o godz. 2030 zwieńczona Apelem w Kaplicy Wieczystej Adoracji.
 1. W tym miesiącu odwiedziny chorych będą 17 lutego od 900
 1. W czwartek po Mszy św. o godz. 1800 w parafii św. Barbary odbędzie się spotkanie przedstawicieli Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków ul. Zwierzynieckiej:
  • w środę – blok nr 29.
  • w piątek – blok nr 31.
  • w sobotę – blok nr 33.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Jana Matejki 2 z klatek od 1 do 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Nasza parafia, oprócz domu św. Matki Teresy i Schroniska dla bezdomnych, gdzie obecnie przebywa 123 osób, Hospicjum św. Ojca Pio w których mieści się łącznie 161 osób, Warsztatu Terapii Zajęciowej gdzie znajduje się 60 uczestników, Żłobek w którym jest 39 dzieci i Przedszkole w którym znajduje się 117 Parafia prowadzi również Szkołę Katolicką podstawową w której jest  86  uczniów i LO gdzie uczy się 56 uczniów. Dziękujemy  Panu Bogu i ludziom za te instytucje przynależące do parafii.
 1. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrych przeżyć czasu Wielkiego Postu, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img