Ogłoszenia duszpasterskie – 9.06.2024 r. – X Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, w niedziele o godz. 1630; przy figurze Bożego Serca w niedziele i święta o godz. 1930 – harmonogram jest wywieszony na drzwiach kościoła i umieszczony na stronie parafialnej.

 1. DziśX Niedziela Zwykła;
  • Marsz dla życia i rodziny – rozpoczęcie o godz. 1400 na placu Bartosza Głowackiego, o 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie przemarsz ulicami Sienkiewicza i Dąbrowskiej na teren Szkoły Podstawowej nr 1o gdzie odbędzie się piknik rodzinny Familiada;
  • o godz. 1630 nabożeństwo czerwcowe;
  • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca.
 1. W poniedziałek – o godz. 1800 Msza św., a po niej spotkanie dla kandydatów i ich rodziców podsumowujące II rok przygotowania do sakramentu bierzmowania;
 1. We wtorek – święto św. Barnaby, Apostoła;
  • o godz. 1700 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 6 wraz z rodzicami.
 1. W środę o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym;
  • 25 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu – o 2030 modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II.
 1. W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;
  • dzień modlitwy za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
  • 15 rocznica nominacji Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza – pamiętajmy w modlitwie.
 1. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • Od godz. 2000do 2100 w Kaplicy Wieczystej Adoracji modlitwę poprowadzi grupa modlitewna św. Rity. Serdecznie zapraszamy.
  • 35 rocznica święceń kapłańskich Ks. Andrzeja Caga – pamiętajmy w modlitwie.
 1. W sobotę 15 czerwca Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich do Sandomierza na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, w czasie którego będziemy dziękować Panu Bogu za każde małżeństwo i rodzinę naszej diecezji oraz uczcimy rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza. O godz. 1100 wyruszy Marsz dla życia i rodziny spod figury św. Jana Pawła II na Błoniach Sandomierskich. Na placu przy Katolickich Szkołach im. św. Jadwigi Królowej o godz. 1200 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, po niej wręczenie pamiątkowych błogosławieństw dla małżonków jubilatów, koncert papieski,  a następnie piknik rodzinny.
 1. W przyszłą niedzielę XI Niedziela Zwykła;
  • o godz. 1630 nabożeństwo czerwcowe;
  • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Elizy Orzeszkowej:
  • dziś – blok nr 1 klatki 1 i 2.
  • w piątek – blok nr 1 klatki 3 i 4.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 1 klatki 5 i 6.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 3 z klatek od 5 i 6 oraz blok nr 4. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało: Rycerzom Kolumba, Bractwu św. Józefa  jak również tym, którzy przygotowali ołtarze na zakończenie Oktawy Bożego Ciała: rodzicom dzieci pierwszokomunijnych; rodzicom bierzmowanej młodzieży; wspólnocie neokatechumenalnej; wspólnocie Krwi Chrystusa i Grupie Adoracyjnej – Bóg zapłać.
 1. Z naszej parafii nadawany jest Duchowy Przewodnik, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do oglądania.
 1. Dnia 22 czerwca w Domu Katolickim w Sandomierzu odbędzie się wręczenie nagrody Arbor bona oraz koncert Dariusza Malejonka z córką. Wstęp na koncert darmowy.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca br. (niedziela). Wyjazd sprzed kościoła o godz. 1400. Koszt uczestnictwa 80 zł. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy do uczestnictwa.
 1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo. Jeszcze raz zachęcam do udziału dziś w Marszu dla życia i rodziny  i Familiadzie.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img