Uroczystość włączenia nowych członków do Bractwa św. Józefa

Nowości

Autor

15 stycznia 2023 roku podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 przeżywaliśmy uroczystość włączenia nowych członków do Bractwa św. Józefa. Liturgii przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, który po zakończonej homilii dokonał włączenia do grona naśladowców św. Józefa mężczyzn, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie do uczestnictwa w formacji na wzór Świętego Opiekuna Pana Jezusa. Ksiądz Proboszcz dokonał także poświęcenia stroju, który jest zewnętrznym znakiem przynależności do Bractwa Świętego Józefa, a nowi członkowie wypowiedzieli akt ofiarowania się Świętemu Józefowi.

Cała uroczystość została zwieńczona wspólną agapą, podczas której Ks. prał. dr Jan Biedroń i przełożony wspólnoty P. Zygmunt Kliza złożyli nowym członkom życzenia owocnej posługi w Bractwie św. Józefa

Bractwo Świętego Józefa stawia sobie za cel przede wszystkim uświęcenie członków przez naśladowanie św. Józefa i modlitwę przez jego wstawiennictwo. W naszej parafii do Bractwa św. Józefa należy ponad 20 mężczyzn. Szczegółowe informacje o tej wspólnocie parafialnej  można znaleźć pod tym adresem.

Nowym członkom Bractwa św. Józefa serdecznie gratulujemy rozpoczęcia formacji i służby Bogu i Kościołowi.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img