Ogłoszenia duszpasterskie – 9.01.2022 r. – I Niedziela Zwykła

9.01.2022 r.
I Niedziela Zwykła

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje przepis o zakrywaniu ust i nosa za pomocą maseczek ochronnych lub części odzieży. Przestrzeganie tego państwowego zarządzenia jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale także wyrazem troski o nasze zdrowie, naszych bliskich, sąsiadów, znajomych, szczególnie o seniorów i osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, którzy są najbardziej zagrożeni.

Trwają spotkania kolędowe – mieszkańców przewidzianych do spotkania serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program spotkań kolędowych dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest dostępny na stronie internetowej Parafii.

1. Dziś – Święto Chrztu Pańskiego;
    • parafialny dzień dziękczynienia za Sakrament Chrztu św., za rodziców i chrzestnych, za włączenie do Rodziny Kościoła i za skarb wiary świętej;
    • kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia – tradycyjnie zaś pozostawiamy w kościołach choinki i szopki oraz śpiewamy kolędy podczas Mszy świętych aż do święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego;
    • od dziś wznawiamy Mszę św. dla dzieci w dolnym kościele o godz. 1115
    • o 1630 Nieszpory;
    • po Mszy św. o godz. 1700 kolędowanie dla mieszkańców ul. E. Kwiatkowskiego 3, 3a, 13, 15, 17.
  1. Jutro o 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji.
  1. W środę o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. W czwartek wspomnienie św. Hilarego, biskupa i Doktora Kościoła;
    • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
    • 1800 modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 2030.
  1. W przyszłą niedzielę – II Niedziela Zwykła;
    • po Mszy św. o godz. 1700, kolędowanie dla mieszkańców ul. Konstytucji 3 Maja 1, 3, 5, 7 i 9.
    • modlitwa Bractwa Szkaplerza Świętego.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Jana Matejki 4 oraz 6. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ul. Bolesława Prusa:
    • dziś – blok nr 5, kl. 1 i 2.
    • w piątek – blok nr 5, kl. 3 i 4.
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 5, kl. 5 i 6.
  1. Zostało złożone zamówienie na kolejne witraże które zostaną zamontowane na antresoli. Tym którzy złożyli i składają na ten cel ofiary serdecznie dziękujemy.
  1. W każdą I niedzielę miesiąca o 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów Koncert Życzeń. Nadawany jest również program zatytułowany: „Duchowy poradnik”.
  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.