Modlitwa za rodziny – rozpoczęcie nabożeństw fatimskich w 2024 r.

Nowości

Autor

4 maja 2024 r. w I sobotę miesiąca rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Podobnie jak w poprzednich latach, o godz. 18:00 została poprowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozważania przygotował Ks. Piotr Żurawski.

O godz 19:00 sprawowana była uroczysta Msza Święta. Oprawę liturgiczną przygotowała wspólnota Faustinum. Modlitwie przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń, który również wygłosił okolicznościową homilię. Kaznodzieja wskazał na podstawy budowania dobrej rodziny.

Dlatego dzisiaj, podczas tego pierwszego nabożeństwa fatimskiego, popatrzmy jeszcze raz, co stanowi podstawy dobrej rodziny, taką jaką była ta, gdzie Dzieci Fatimskie miały to szczęście i radość spotkania z Matką Bożą. Pierwszym bardzo ważnym zadaniem dla współczesnych rodzin, jest tworzenie wspólnoty osób. Świadomość, że rodzice nie żyją tylko dla siebie, ale żyją także i dla dzieci, bo zadaniem każdej rodziny jest zrodzenie i wychowanie potomstwa, opieka nad dziećmi. Rodzice mogą realizować swoje powołanie w otwartości na współpracę z Panem Bogiem. (…) Trzeba zatem w tym zadaniu tworzenia wspólnoty osób widzieć także to, że rodzice, chcąc dobrze wychowywać swoje dzieci, muszą ciągle odnawiać więź małżeńską wypowiedzianą podczas zaślubin przy ołtarzu.

Po zakończonej Mszy Świętej wierni wyruszyli w pierwszej tegorocznej procesji fatimskiej, aby dać świadectwo o Pani Fatimskiej, która przez swoje objawienia przypomina ludziom o potrzebie modlitwy, nawrócenia i pokuty, inspirując do głębszej wiary i oddania się Bogu.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img