Dzieci otrzymały poświęcone medaliki Niepokalanej

Nowości

Autor

4 grudnia 2022 r. podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 zostały poświęcone medaliki Niepokalanej, które zostały wręczone dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Liturgii przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosił Ks. prał. dr Jan Biedroń. W homilii Ksiądz przedstawił historię objawień maryjnych związanych z cudownym medalikiem.

Powstanie Cudownego Medalika – wizerunku Matki Bożej wytłoczonego na Jej własne polecenie – przypomina historię namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego na podstawie wizji i objawienia, którymi została obdarzona św. Faustyna Kowalska.(…) We Francji Katarzyna Laboure, kilkunastoletnia wiejska dziewczyna, bez wykształcenia, zaczęła odczuwać pragnienie wyłącznego poświecenia się Bogu. Po śmierci matki, którą straciła, mając dziewięć lat, obrała Maryję Pannę za swą matkę. Miała objawienia Matki Bożej. Podczas drugiego objawienia 27 listopada 1830 r. ujrzała Najświętszą Dziewicę obok obrazu św. Józefa. Podczas tej wizji Katarzyna otrzymała polecenie wybicia medalika, mającego odzwierciedlać Maryję z rozłożonymi rękami, z których spływają na świat promienie łask. Na rewersie widniał krzyż, a pod nim monogram Najświętszej Maryi Panny oraz poniżej dwa serca: Jezusowe otoczone cierniami i Maryi przebite mieczem – mówił Ksiądz Proboszcz

Z noszeniem medalika jest związana obietnica, na którą wskazał kaznodzieja.

Z medalikiem Maryja związała następującą obietnicę: “Obfitość łask spadnie na tych, którzy go będą nosić z ufnością”. Drogie dzieci, poświęcony dziś Medalik noście z ufnością na szyi i nie rozstawajcie się z nim – wskazywał kaznodzieja.

Poświęcenie medalików jest kolejnym etapem w formacji duchowej, przygotowującej do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci nosząc medalik Niepokalanej, uczą się publicznie wyznawać wiarę.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img