Ogłoszenia duszpasterskie – 4.12.2022 r. – II Niedziela Adwentu

Nowości

Autor

4.12.2022 r.
II Niedziela Adwentu

 1. Dziś II Niedziela Adwentu – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”- zbiórka do puszek;
  • Roraty, czyli Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w dni powszednie o  600, dla dzieci o godz. 1800, natomiast w niedziele o godz. 600 Msza św. z Niedzieli Adwentu;
  • o 1000 Msza św. dla dzieci z klas 3 – poświecenie medalików – zapraszamy całymi rodzinami;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
  • w Kaplicy Adoracyjnej trwają „33 dniowe rekolekcje z Maryją” zapraszamy codziennie do środy włącznie o  2030; od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 800 i 1500 nauka rekolekcyjna przygotowująca bezpośrednio do aktu zawierzenia Bogu przez Maryję, które nastąpi w czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia podczas adoracji po Mszy Świętej roratniej dla dzieci o godzinie 1800. W Kaplicy Wieczystej Adoracji są do pobrania teksty aktu zawierzenia dla tych, którzy przez 33 dni trwali na naukach rekolekcyjnych.
  • wspomnienie św. Barbary;
  • poświęcone opłatki rozprowadzane są w zakrystii, a ofiary złożone z tej okazji będą w całości przeznaczone na dalsze prace przy Hospicjum w Miechocinie.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła;
  • o 1730 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. Roratnia dla dzieci;
  • spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
 1. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
  • Msze św. o  600, 800, 1000, 1500 i 1800. Po Mszy św. o godz. 1800 akt zawierzenia Bogu przez Maryję podczas adoracji;
  • o 1200 Godzina Łaski w Kaplicy Wieczystej adoracji;
  • dzień modlitwy za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania;
 1. W sobotę wspomnienie NMP Loretańskiej;
  • o 1800 Msza św. i spotkanie Bractwa Wieczystej Adoracji.
 1. W przyszłą niedzielę – III Niedziela Adwentu, zwana niedzielą radości Gaudete jest to dzień szczególnej radości w oczekiwaniu na przyjście Pana;
  • o 600 Msza św. z III Niedzieli Adwentu;
  • przed kościołem będzie rozprowadzane sianko na wigilijny stół.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja 8. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Bolesława Prusa:
  • dziś – blok nr 4, kl. 3 i 4.
  • jutro – blok nr 5, kl. 1 i 2.
  • we wtorek – blok nr 5, kl. 3 i 4.
  • w środę – blok nr 5, kl. 5 i 6.
  • w piątek – blok nr 6, kl. 1 i 2.
 1. Przez cały Adwent można korzystać z sakramentu pokuty przed Mszą św. Roratnią zarówno rano jak i wieczorem.
 1. Wszystkim zaangażowanym w prowa­dzone prace przy parafii i Hospicjum Paliatywnym w Miechocinie składamy – Bóg zapłać.
 1. Ogłaszamy 2 konkursy adwentowe: regulaminy konkursów znajdują się na stronie parafialnej.
  • pierwszy polega na wykonanie najpiękniejszego lampionu adwentowego w formie przestrzennej. Technika wykonania i użyte materiały według pomysłu twórcy. Prace można składać do 11 grudnia, a 18 grudnia w niedzielę, na Mszy o godz. 1115 rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzców.
  • drugi konkurs dla dzieci i młodzieży naszej parafii dotyczy wykonania szopki Bożonarodzeniowej. Prace również wykonujemy własną techniką i składamy je do zakrystii do 11 grudnia. Podobnie jak konkurs na lampion adwentowy, rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 18 grudnia na Mszy dziecięcej.
  • przy wyjściu z kościoła przez okres Adwentu sprzedawane będą stroiki adwentowe wraz ze świecą Caritasu, żłobki z Dzieciątkiem Jezus. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zimowisko dla ministrantów i scholki.
 1. Rycerze Kolumba zachęcają do wzięcia udziału w akcji Paczka dla maluszka. Jest to adwentowa akcja, której adresatami są instytucje: domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Zbierane są płyny, proszki do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Dary można przynosić na zaplecze kościoła.
 1. Zachęcamy do oglądania Duchowego Przewodnika, w którym poruszane są kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 2. Zapraszamy do składania świątecznych życzeń za pośrednictwem Katolickiej Telewizji Serbinów. Koncert Życzeń będzie emitowany w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tj. 25 i 26 grudnia o godz. 14.00. Karty zgłoszeniowe dostępne są w zakrystii oraz znajdują się na stoliku za ławkami. Zgłoszenia do koncertu przyjmowane są do przyszłej niedzieli włącznie – 11 grudnia. W najbliższą środę, przed Mszą Świętą o godz. 18.00 oraz po nowennie do MBNP, będzie również osoba dyżurująca, która pomoże w nadaniu zgłoszenia do Koncertu Życzeń. Serdecznie zapraszamy!
 1. W sobotę 10 grudnia odbędzie się Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy połączona z nocnym czuwaniem w sanktuarium na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 11:00. W imieniu Wspólnoty Krwi Chrystusa serdecznie zapraszamy do udziału.
 1. Parafie Łoniów i Cholewiana Góra w dniach od 26 czerwca do 7 lipca 2023 roku organizują pielgrzymkę do Macedonii – Grecji śladami św. Matki Teresy i św. Pawła. Szczegółowe informacje u Ks. Rafała.
 1. Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego przeżycia trwającego Adwentu , a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img