Ogłoszenia duszpasterskie – 7.01.2024 r. – I Niedziela Zwykła

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego;
    • parafialny dzień dziękczynienia za Sakrament Chrztu św., za rodziców i chrzestnych, za włączenie do Rodziny Kościoła i za skarb wiary świętej;
    • kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia – tradycyjnie zaś pozostawiamy w kościołach choinki i szopki oraz śpiewamy kolędy podczas Mszy świętych aż do święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego;
    • do 11 lutego włącznie nie będzie Mszy św. o 1115 w dolnym kościele, zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o godz. 1130 do kościoła górnego.
    • o godz. 1130 Msza św. i spotkanie opłatkowe ministrantów i scholii wraz z rodzicami;
    • o godz. 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
    • trwa czas wizyt duszpasterskich oraz spotkań kolędowych:

– w dni powszednie od godz. 1530, a w soboty od godz. 900; na czas wizyty prosimy o przygotowanie Księgi Pisma Świętego oraz wody święconej lub do poświęcenia;

– mieszkańców przewidzianych do spotkania kolędowego serdecznie zapraszamy na przeżywanie Najświętszej Eucharystii o godz. 1800 – prosimy o przygotowanie liturgii; dokładny program wizyty duszpaster­skiej i spotkań kolędowych dotarł do naszych mieszkań w ostatnim numerze listu Otwarte Serca i jest wywieszony na drzwiach kościoła.

1. W środęo 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • spotkanie Bractwa Wieczystej Adoracji.
  1. W czwartek dzień modlitwy za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.
  1. W sobotę wspomnienie św. Hilarego, biskupa i Doktora Kościoła;
    • dzień modlitw w intencji Ojca Świętego Franciszka;
    • o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej modlitwa w Kaplicy adoracyjnej.
    • XXV Konkurs Kolęd „Serbinowska Kolęda”, można się jeszcze zgłaszać – szczegóły na stronie internetowej www.rycerzekolumba.tbg.net.pl
    • 1800 modlitwa w intencji Ojczyzny oraz różaniec w Kaplicy adoracyjnej o godz. 2030.
  1. W przyszłą niedzielę II Niedziela Zwykła;
    • o 1630 Nieszpory Niedzielne
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego:
    • dziś – blok nr 19.
    • We wtorek – blok nr 21
    • w przyszłą niedzielę – blok nr 23.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 19. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się obrazki z modlitwą w ramach duchowej adopcji małżeństwa zagrożonego rozpadem. Zachęcamy do włączenia się do tej inicjatywy modlitewnej.
  1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.