Oazowa młodzież na bieszczadzkich szlakach

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

Przygoda w górach to niezwykłe doświadczenie, które łączy duchową kontemplację z fizycznym wysiłkiem. Tego niezwykłego połączenia doświadczyli członkowie wspólnoty oazowej naszej parafii wraz z ks. Bartłomiejem Stawowym i Panią Ewą Bombą.

18 czerwca 2023 roku, niedzielne popołudnie, było momentem, gdy wszyscy członkowie wyprawy stawili się na parkingu przy kościele. Wyposażeni w namioty i śpiwory, gotowi na przygodę, po kilku godzinach jazdy dotarli do schroniska PTTK “Pod Wysoką Połoniną” w Wetlinie.

Bieszczady przywitały ich chłodnym, ale urokliwym wieczorem. Pierwsza noc pod namiotami, po krótkiej kolacji z prowiantu przygotowanego w turystycznej kuchni, zapowiadała niezapomnianą przygodę. Przez następne dwa dni, budzikami stały się śpiewające wczesnym rankiem ptaki.

Pogoda sprzyjała wyprawom – słoneczne dni wręcz nakazywały wyruszenie na szlak. Oazowicze, podziwiając piękno Połoniny Wetlińskiej, Fereczaty i Okrąglika, doświadczyli niezwykłych widoków na panoramę polskich i słowackich Bieszczad.

Po dniu pełnym wysiłku, oazowicze mieli okazję podziękować Bogu podczas Mszy Świętej w miejscowym kościele Miłosierdzia Bożego, którym opiekują się ojcowie Bernardyni.
Wieczory upływały przy cieple schroniskowego ogniska lub na kolacji w jednej z regionalnych bieszczadzkich restauracji.

Choć ze smutkiem pakowano namioty i rozpoczynano powrót do Tarnobrzega, 21 czerwca, środa, nie była końcem tej historii. Przystanek na zakupy w Rzeszowie był ostatnim punktem na mapie tej wyprawy, ale pewnie nie ostatnim w pamięci uczestników.

Przed pożegnaniem się z Bieszczadami, wszyscy zgodzili się, że to doświadczenie warto powtórzyć. Nasza parafialna wspólnota Oazowa odbyła podróż, która była nie tylko przygodą w górach, ale także duchowym doświadczeniem, które umocniło ich więzi i zapał do dalszych działań. Czekamy z niecierpliwością na kolejne relacje z ich wypraw!

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img