Szkolne Koło Caritas z tarnobrzeskiego katolika zorganizowało “Dzień Dobra”

Nowości

Autor

Trwając w atmosferze Świąt Wielkiej Nocy, młodzież szkół katolickich w Tarnobrzegu zaczęła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, czas radosnego świętowania. To pierwszy w historii DZIEŃ DOBRA, czyli patronalne święto Caritas. To święto wszystkich, którzy bezinteresownie na co dzień czynią dobro.

Z tej okazji wolontariusze skupieni przy szkolnym kole Caritas zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Dobro powraca”. Wprowadzeniem do prezentacji były słowa największego z Polaków, św. Jana Pawła II:

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”

W ostatnim czasie, gdy od wielu tygodni jesteśmy świadkami niewyobrażalnego zła, rosnącego przy naszej wschodniej granicy, widzimy jednocześnie, jak wielka jest moc dobra w sercach ludzi pragnących pomagać.

Święty brat Albert Chmielowski powiedział: „Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

Dzisiaj w Dniu Dobra, w sposób szczególny młodzież szkół katolickich i zgromadzeni goście mieli możliwość wykazać się wrażliwością na drugiego człowieka. Odpowiadając na obecny kryzys humanitarny, spowodowany konfliktem na Ukrainie, wolontariusze zorganizowali kiermasz ciast. Pozyskane środki przeznaczają na wsparcie miejsc, które przyjęły pod swój dach uchodźców z Ukrainy i stały się dla nich drugim domem.

Na zakończenie programu słowno-muzycznego słowa uznania i podziękowania Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom Szkół Katolickich w Tarnobrzegu wyraził Ks. prał. dr Jan Biedroń – proboszcz parafii.

Joanna Baran

Foto. Mirosław Sałek

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img