Triduum Paschalne i jego znaczenie

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

Wielki Czwartek – w tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa.  W naszym kościele Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie celebrowana o godz. 1800, a po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i możliwość osobistej adoracji wg. grafiku.

Wielki Piątek – jest jedynym dniem w roku, w którym nie sprawuje się Mszy świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Liturgia tego dnia rozpocznie się w naszym kościele o 1800, a na jej zakończenie nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja wg. ustalonego grafiku. Adoracja krzyża przez skłon.

    • Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post, czyli spożycie w ciągu dnia jednego posiłku w zwyczajnej ilości, a pozostałe posiłki w ilości pomniejszonej oraz obowiązuje także wstrzemięźliwość, czyli całkowite wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych;
    • 1500 Droga Krzyżowa w kościele dla wszystkich;
    • po Liturgii początek no­wenny do Bożego Miłosierdzia i adoracja aż do Rezurekcji. W tym czasie można skorzystać z sakramentu pokuty do godz. 2400.

Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w dolnym kościele od godz. 900-1200 co 20 minut i od 1230-1500 co pół godziny. Po poświęceniu zapraszamy do Adoracji Krzyża w górnym kościele;

    • 1500 w Kaplicy Grobu nowenna do Bożego Miłosierdzia;
    • Liturgia paschalna rozpocznie się o godz. 1900. W Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę przynieśmy świece, by uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img