Misterium Męki Pańskiej 2022 r.

Nowości

Autor

Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień wydarzeń zbawczych. W tym dniu, oprócz radosnego Hossanna, również rozważa się opis wydarzeń wielkopiątkowych. Z tej okazji 10 kwietnia 2022 r. o godz. 20.00 w serbinowskiej parafii zostało wystawione Misterium przybliżające tajemnice najważniejszych chwil z życia Pana Jezusa.

Przedstawienie zainicjowane zostało przez ks. Pawła Piędzio, a jego realizacja powstała dzięki zaangażowaniu grupy młodzieży z tarnobrzeskich szkół. Klimat rozważań pasyjnych podkreślały również okolicznościowe stroje młodych aktorów i specjalnie dobrana muzyka oraz oświetlenie. Łącznie swój udział w przygotowaniu Misterium wzięło ponad 30 osób.

Pasyjne Misterium poprzedzone zostało wprowadzeniem oraz modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia odmówioną przez ks. Bronisława Futymę. Spektakl trwał ponad godzinę i został zwieńczony gromkimi brawami wiernych zaproszonych do serbinowskiej świątyni. Na zakończenie ks. prał. dr Jan Biedroń pogratulował młodzieży, nauczycielom oraz rodzicom za wspaniały występ, który dla wszystkich był okazją do pogłębionej refleksji nad tajemnicami Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img