Hosanna Synowi Dawidowemu! – Niedziela Palmowa 2022 r.

Nowości

Autor

Niedziel Palmowa to pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i początku Jego Męki. Rozpoczyna ona czas Wielkiego Tygodnia. W serbinowskiej parafii centralne uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.45 pod figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. W tym dniu procesja została przygotowana przez wspólnoty Neokatechumenalne działające przy naszej parafii.

Uroczysty pochód wyruszył przy śpiewie Psalmu 121 “Wznoszę moje oczy ku górom” w wykonaniu diakoni muzycznej wspólnoty Neokatechumenalnej. Następnie o godz. 11.30 rozpoczęła się Msza Święta, na którą przybyły m. in. dzieci wraz z Dyrekcją i Nauczycielami Katolickiego Przedszkola im. św. Józefa w Tarnobrzegu.

Liturgii przewodniczył Ks. prał. dr Jan Biedroń, który po odczytaniu opisu Męki Pańskiej wygłosił okolicznościową homilię. Kaznodzieja wskazywał na tajemnicę Krzyża Jezusa Chrystusa:

– Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową wskazuje nam kontemplację tajemnicy Krzyża; tajemnicy Męki naszego Pana i Zbawiciela. Krzyż Chrystusa stał się ośrodkiem i osią historii zbawienia. On wskazał drogą, jaką winien przejść każdy wierzący. Ta prawda o krzyżu zmieniła od podstaw dzieje człowieka oraz jego ziemską sytuację. Bóg okazał nam swoją miłość właśnie przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami. Pozwolił przybić się do krzyża nie dlatego, że pragnął cierpieć, lecz wyłącznie dlatego, że pragnął nauczyć nas kochać – mówił Kaznodzieja.

Ksiądz Proboszcz również przytoczył słowa bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. siostry Faystyny:

– W cieniu Krzyża wychowują się dusze słoneczne, dusze radosne, które są dobroczyńcami ludzkości. Jest w nich coś anielskiego, płynie z nich jakieś ciepło dobroczynne, któremu nie mogą się oprzeć najdziksze i najokrutniejsze umysły.

Na zakończenie Mszy Świętej Ks. prał. dr Jan Biedroń podziękował wszystkim za przygotowanie uroczystości oraz zachęcił do przeżywania zbawczych tajemnic Wielkiego Tygodnia.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img