Pod patronatem św. Jana Pawła II: Zakończenie roku szkolnego w tarnobrzeskim Katoliku

Nowości

Autor

22 czerwca 2023 roku, o godzinie 10:00, w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie, rozpoczęły się uroczystości związane z końcem roku szkolnego. Rok szkolny zakończono Mszą Świętą, podczas której uczniowie, nauczyciele, rodzice i kapłani wspólnie dziękowali za miniony rok.

Liturgii przewodniczył Ks. prał. Jan Biedroń, który w swojej homilii powiedział: “Dziś, kiedy kończy się rok szkolny, zostajemy wezwani, byśmy z wdzięcznością wspominali przeszłość, całym sercem przeżywali teraźniejszość i ufnie otwierali się na przyszłość. Jesteśmy dziś świadkami, jak gwarancje udzielane nam przez współczesną cywilizację na naszych oczach utraciły wiarygodność.”

W dalszej części homilii Ks. prał. Biedroń zwrócił się bezpośrednio do uczniów: “Drogie Dzieci, Droga Młodzieży! Czy pogłębiając intelekt w Szkole Katolickiej sięgaliście po tekst Pisma Świętego? Czy sięgaliście po katolicką książkę i prasę katolicką? Życie religijne jest nieustanną pielgrzymką, nigdy naiwnym optymizmem. A jak staraliście się o życie w łasce uświęcającej? Czy pamiętaliście o tym, że grzech rani człowieka?”

Ks. prał. Biedroń zachęcał również do dalszego kształtowania się w duchu nauk patrona szkoły, świętego Jana Pawła II, mówiąc: “Zawierzył swoje życie Chrystusowi i Matce Najświętszej, oddał jej cały świat w opiekę, pokochał modlitwę różańcową, z wielokrotnie powtarzanym, pełnym anielskiego zachwytu: Zdrowaś Maryjo. Jest to zachęta i dla Was, kiedy kończycie kolejny rok szkolny, abyście nie zapomnieli w czasie wakacji o Panu Bogu i Matce Bożej.

Po Mszy Świętej, uczniowie i nauczyciele przenieśli się do sali parafialnej św. Jana Pawła II, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. W tym miejscu wręczono uczniom świadectwa i wyróżnienia za osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023.

To było piękne zakończenie roku szkolnego, które łączyło w sobie duchowe i edukacyjne aspekty życia uczniów tarnobrzeskiego Katolika.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img