Śp. Ks. prał. Michał Józefczyk – 7. rocznica śmierci: modlitwa i wdzięczność

Nowości

Autor

20 czerwca 2023 roku, przeżywaliśmy 7. rocznicę śmierci Ks. prałata Michała Józefczyka. W tej ważnej chwili, parafialna świątynia stała się miejscem sprawowania Mszy Świętych w intencji śp.  Ks. Michała Józefczyka. Ponadto, o godzinie 15:00 na cmentarzu w Sobowie, przy grobowcu śp. Ks. Michała Józefczyka, wierni zgromadzili się, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę poprowadził Ks. Michał Zelik.

Wieczorem, o godzinie 18:00, w parafialnej świątyni odbyła się Liturgia, której przewodniczył Ks. prałat Jan Biedroń. Ksiądz Proboszcz we wstępie do Mszy Świętej zaprosił zebranych do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za życie i posługę śp. Ks. prałata Michała Józefczyka.

Okolicznościową homilię wygłosił nasz rodak Ks. Łukasz Mika, który odnosząc się do Słowa Bożego, ukazał głębię duchowości śp. Księdza Michała Józefczyka. Kaznodzieja podkreślił, jak bardzo śp. Ks. Michał oddawał się Bogu i służył ludziom. Jego inspirujące słowa były zachętą dla wszystkich obecnych, aby kontynuować dzieło miłości, wiary i oddania, które śp. Ks. Michał włożył w swoją posługę.

Na zakończenie Liturgii Ks. prał. Jan Biedroń podkreślił gorliwość, oddanie i piękne czyny śp. Ks. prał. Michała Józefczyka, które są niezapomnianym dziedzictwem, które nadal inspiruje nas do wzrostu duchowego i kontynuowania jego misji w naszym życiu.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img