Trzej Królowie w Serbinowie i radosna niespodzianka dla najmłodszych

Nowości

Autor

Orszak Trzech Króli to barwna i uroczysta tradycja obchodzona w wielu parafiach na całym świecie, również w naszej. 6 stycznia, licznie zgromadzeni wierni wyruszyli w kolorowym korowodzie ulicami miasta, niosąc ze sobą symbole i atrybuty związane z postaciami trzech mędrców ze wschodu. W naszej parafii Orszak Trzech Króli jest nie tylko wyrazem religijnej pobożności, ale również okazją do wspólnego świętowania i integracji społeczności parafialnej. W trakcie tej uroczystości, dzieci oraz dorośli przebrani za Trzech Króli prezentowali inscenizacje związane z narodzeniem Jezusa, a cała społeczność modliła się i śpiewała kolędy, tworząc jednocześnie niepowtarzalny klimat świątecznej radości i wspólnoty.

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci z Katolickiego Przedszkola św. Józefa wzięły udział w uroczystościach, dodając niezwykły urok i radość do Liturgii. Ubrane w kolorowe stroje, maluchy z entuzjazmem i zaangażowaniem włączyły się w celebrację, pełniąc rolę małych aniołków, pasterzy, mędrców i świętej rodziny. Ich obecność wniosła do kościoła atmosferę radości, podkreślając jednocześnie ważność i piękno świąt Bożego Narodzenia.

Po zakończonej Mszy Świętej odbyło się niezwykłe losowanie, gdyż trzy żywe króliki, które znajdowały się w parafialnej szopce betlejemskiej, wzięły udział w tej atrakcji. Dzieci z pewnością były oczarowane obecnością małych królików, a cała wspólnota mogła razem się cieszyć tą nietypową chwilą, która zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników.

 

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img