Ogłoszenia duszpasterskie – 6.08.2023 r. – Przemienienie Pańskie

Nowości

Autor

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieli by rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 6, możliwy jest także kontakt telefoniczny (511-413-002) bądź mailowy.
 1. DziśŚwięto Przemienienia Pańskiego – trwa sierpień – miesiąc trzeźwości, odczytywany jest Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2023;
  • Diecezjalny Dzień Młodych w Zawichoście;
  • zakończenie 37 Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie;
  • trwa Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę – uczestników obejmujemy codziennie naszą modlitwą. Do pielgrzymów dołączyła dziś grupa która będzie uczestniczyć w sztafetowej pielgrzymce. Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyjęli pielgrzymów na nocleg w piątek;
  • od godz. 1400 odwiedziny chorych, których zwykle odwiedza Ks. Michał;
  • o 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Jutro – wspomnienie św. Kajetana, kapłana.
 1. We wtorek – wspomnienie św. Dominika, kapłana.
 1. W środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej.
 1. W czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – patronalne święto Brac­twa Wieczystej Adoracji Jezusa Obecnego;
  • modlitwa za kapłanów pełniących posługę w diecezji – o świętość ich życia i posługiwania.
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Bractwa Wieczystej Adoracji.
 1. W piątek – wspomnienie św. Klary,
 1. W sobotę w Sanktuarium na Jasnej Górze o godz. 1030 Msza św. na zakończenie Pieszej Pielgrzymki.
 1. W przyszłą niedzielę – XIX Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. W sobotę, 2 września br. organizowana jest dekanalna autokarowa pielgrzymka Śladami bł. Wincentego Kadłubka do Karwowa, Włostowa, Opatowa i Jędrzejowa. Zapisy w parafiach do 27 sierpnia. Wyjazd o godz. 7o0 z przed MOSIR-u w Tarnobrzegu. Koszt 60 zł od osoby.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Marii Dąbrowskiej:
  • dziś – blok nr 3 kl. 1 i 2.
  • jutro – blok nr 3 kl. 3 i 4.
  • w środę – blok nr 3 kl. 5 i 6.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 61, 63 i 65. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 1. Parafianom i Gościom przebywającym na wakacjach – życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. Pamiętajmy w naszych modlitwach o łączności duchowej z pielgrzymującymi na Jasną Górę.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img