Młodzież z Tarnobrzega-Serbinowa na diecezjalnym czuwaniu młodych w Zawichoście

Nowości

Autor

Sekretariat Parafii
Sekretariat Parafii
tel. 15 823 17 67

W niedzielę 6 sierpnia w Zawichoście odbyło się wyjątkowe czuwanie młodych, w którym uczestniczyła młodzież z naszej parafii. Dzień ten był pełen wydarzeń, które poprowadziły młodych na głębszą duchową wędrówkę. Wyjazd na Dzień Młodych z naszej parafii zorganizował Ks. Piotr Żurawski.

Czuwanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty. Był to czas wzajemnego poznawania się i budowania więzi. Następnie sprawowana była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Asysta ministrantów i lektorów z Tarnobrzega-Serbinowa była wyrazem piękna i dostojności Liturgii.

Po Eucharystii przyszedł czas na wspólne zabawy, które poprowadziła Pani Helena Dobrowolska z Wytwórni Zabawy – HulajNoga. Radość i entuzjazm młodzieży przyczyniły się do wyjątkowej atmosfery integracji. Niestety, pogoda nie sprzyjała i nagle przyszła burza. To jednak nie zniechęciło młodych, którzy przenieśli się do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, gdzie mogli kontynuować swoje spotkanie modlitewne.

W kościele odbył się czas świadectw i katechez. Różni mówcy podzielili się swoimi doświadczeniami i inspiracjami z młodzieżą. Był to czas głębokiej refleksji i modlitwy. Czuwanie zakończyło się adoracją Najświętszego Sakramentu. Był to poruszający, w którym młodzi ludzie mogli na chwilę zatrzymać się i skupić wyłącznie na obecności Boga.

Diecezjalne czuwanie młodych w Zawichoście było dniem pełnym duchowych doświadczeń i wyzwań. Młodzież z Tarnobrzega-Serbinowa wróciła z niego zainspirowana i odnowiona w swojej wierze. Wydarzenie to pokazało, że młodzi ludzie są gotowi spotykać się z Bogiem i ze sobą nawzajem w różnorodny i twórczy sposób. Organizatorzy i duszpasterze z parafii Tarnobrzeg-Serbinów mogą być dumni z zaangażowania i ducha swojej młodzieży.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img