Ogłoszenia duszpasterskie – 13.08.2023 r. – XIX Niedziela Zwykła

Nowości

Autor

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieli by rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 6, możliwy jest także kontakt telefoniczny (511-413-002) bądź mailowy.
 1. DziśXIX Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne.
 1. Jutro – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  • dzień modlitwy za pole­głych w obozach, więzieniach i na zsyłkach oraz dzień szczególnej opieki nad grobami masowej zagłady i miejscami straceń;
  • o 1930 początek Doby Modlitwy Różańcowej – modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich do naszego sandomierskiego Seminarium.
 1. We wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP;
  • Msze św. jak w niedziele – podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo zboża, ziół, owoców i kwiatów. Pobłogosławione bukiety kwiatów i ziół będą w domu zachęcały do wdzięczności Panu Bogu za piękno stworzonego świata i pobudzały do modlitwy.
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne;
  • 103 rocznica cudu nad Wisłą.
  • w Raniżowie odbędą się Dożynki Diecezjalne. Program dożynek: o 1030 początek na Rynku w Raniżowie i przemarsz do kościoła parafialnego; o godz. 1130 Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza, a po niej dalsze wydarzenia na placu przy domu parafialnym.
 1. W środę wspomnienie św. Stefana Węgierskiego;
  • o 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie i pisania na kartkach próśb i podziękowań dla Matki Bożej;
  • modlitwa Bractwa Szkaplerza Świętego.
 1. W czwartek – wspomnienie św. Jacka, kapłana;
  • parafialny dzień modlitwy o jedność;
  • 21 rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia;
  • początek nowenny przed uroczystością NMP Częstochowskiej.
 1. W przyszłą niedzielę – XX Niedziela Zwykła;
  • o 1630 Nieszpory Niedzielne i modlitwa za zmarłych parafian z racji III niedzieli miesiąca;
  • wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła..
 1. W sobotę, 2 września br. organizowana jest dekanalna autokarowa pielgrzymka Śladami bł. Wincentego Kadłubka do Karwowa, Włostowa, Opatowa i Jędrzejowa. Zapisy w parafiach do 27 sierpnia. Wyjazd o godz. 7o0 z przed MOSIR-u w Tarnobrzegu. Koszt 60 zł od osoby.
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców ulicy Marii Dąbrowskiej:
  • w środę – blok nr 4 mieszkania 1-16.
  • w czwartek – blok nr 4 mieszkania 17-35.
  • w sobotę – blok nr 6 mieszkania 1-16.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 6 mieszkania 17-33.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 53, 55 i 57. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 1. Parafianom i Gościom przebywającym na wakacjach – życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img