Ogłoszenia duszpasterskie – 4.04.2021 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Nowości

Autor

4.04.2021 r.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Pusty grób Chrystusa jest dla wszystkich symbolem nadziei. Na próżno nam szukać Jezusa Ukrzyżowanego – On zmartwychwstał i żywy pojawia się pośród nas. Tajemnica Wielkanocnego Poranka jest także źródłem radości i wesela, gdyż życie tryumfuje nad śmiercią, Prawda zwycięża kłamstwo, a wśród ciemności rozbłyska Światło.

Już po raz drugi wielkanocne „Alleluja” rozbrzmiewa w naszych kościołach i domach w perspektywie otaczającej nas pandemii koronawirusa. Niech Zmartwychwstały Pan nieustannie przymnaża wiary i udziela wszelkich łask, byśmy potrafili nieść pokój i miłość.

Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit osób – na 1 osobę przypada 20 m2. Osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki.

 1. Dziś UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO;
 • o 600 Rezurekcja – początek przy grobie Pańskim;
 • następne Msze św. jak w niedziele. Ze względu na ograniczenie ilości osób Msze św. według potrzeby, będą sprawowane równolegle w dolnym górnym i kościele. Są również dodatkowe Msze św. o godz.  730 i 1500połączona z no­wenna do Bożego Miłosierdzia.
 1. Jutro – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy;
  • Msze św. jak w niedziele;
  • o 1400 Msza św. w kościele Wszystkich Świętych na Sobowie
  • nie będzie nabożeństwa
  • o 2030 w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu no­wenna do Bożego Miłosierdzia; w dni powszednie nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.
 1. We wtorek o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
 1. W środęo 1800 Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • modlitwa Rodziny Radia Maryja i TV Trwam
 1. W czwartekparafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
 1. W piątek – o 1500 Msza św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Adoracyjnej;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
 1. W sobotę – o 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi a po niej modlitwa w Kaplicy adoracyjnej.
 1. W przyszłą niedzielę – ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA;
  • dziękczynienie za na­wiedzenie rodzin przez Obraz Je­zusa Miłosiernego, za codzienną Go­dzinę Miłosierdzia – naznaczoną Koronką do Bożego Miłosierdzia i przeżywaniem Najświętszej Eucha­rystii;
 1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców bloków przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego:
  • dziś – bloki nr 3 i 3a.
  • jutro – blok nr 13.
  • we wtorek – blok nr 15.
  • w środę – blok nr 17.
  • w piątek – blok nr 19.
  • w przyszłą niedzielę – blok nr 21.
 1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnić będą mieszkańcy bloków przy ul. Zwierzynieckiej 31 i 33. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
 1. W Świetlicy Środowiskowej działającej przy naszej Parafii w środy od godz. 16:00 do 18:00 można skorzystać z bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu rocznych Pit-ów, dla tych Państwa, którzy zechcą przekazać 1% swojego podatku na Hospicjum w Tarnobrzegu-Miechocinie. Tego odpisu mogą dokonać również emeryci. Serdecznie zapraszamy.
 1. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 1400 w naszej Katolickiej TV Serbinów jest emitowany Koncert Życzeń. Nadawany jest również nowy program zatytułowany: „Duchowy poradnik”, w którym poruszamy kwestie rozwoju duchowego w oparciu o nauczanie Kościoła Katolickiego.
 1. Jeżeli ktoś pragnie przyjąć Komunię Św. na rękę, prosimy podchodzić do ołtarza Bożego Miłosierdzia.
 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne przeznaczone na cele parafialne – Bóg zapłać.
- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img