Przybieżeli do Betlejem pasterze… – Pasterka A.D. 2022

Nowości

Autor

25 grudnia 2022 r. o północy rozpoczęła się uroczysta Msza Święta zwana Pasterką. Liturgii przewodniczy Ks. prał. dr Jan Biedroń. Eucharystię koncelebrowali wszyscy kapłani posługujący na co dzień w naszej parafii.

Pięknie ozdobiona symbolami Bożego Narodzenia świątynia, takimi jak choinki, szopka bożonarodzeniowa i świecące lampki była miejscem, gdzie wielu wiernym przybyłym na Mszę Świętą z rodzinami sprawowana Liturgia w sposób podniosły oddała charakter uroczystości Bożego Narodzenia

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej, młodzież z naszej parafii, pod przewodnictwem Ks. Bartłomieja Stawowego, poprowadziła czuwanie modlitewne przy żłóbku. Wykonanie tradycyjnych kolęd stanowiło duchowe wprowadzenie do przeżywania liturgii.

Homilię wygłosił Ks. prał dr. Jan Biedroń, który wskazał na bliskość Boga przychodzącego do człowieka.

Przychodząc na dzisiejszą świąteczną Eucharystię, możemy się poczuć jak pasterze z dzisiejszej Ewangelii. Oni przybyli do miasta Betlejem co znaczy Miasto Chleba, powodowani ciekawością tego „co” lub lepiej powiedzieć, „kogo” spotkają. My przychodzimy już nie tyle powodowani ciekawością, ale wiarą w to, że Syn Boży się narodził jako małe dziecię – przyszedł na świat. My przychodzimy z ufnością i głęboką wiarą, że dziś Jezus rodzi się nie tyle w betlejemskiej stajni, ale pragnie przyjść na ten ołtarz, dając nam swoje Ciało i Krew, jako pokarm na życie wieczne – mówił Ks. prał dr. Jan Biedroń.

Kaznodzieja zwrócił uwagę na potrzebę świadectwa wiary współczesnego człowieka.

Jest coś, co bardzo dobitnie wyróżnia pasterzy, którzy spotkali Boże Dziecię Jezus, chodzi o to, że ich życie po wydarzeniu w Betlejem nie wyglądało już tak jak dawniej. Oni nie zatrzymali radości spotkania Zbawiciela jedynie dla siebie, ale rozpowiadali o tym każdemu kogo tylko spotkali. Czy i nas będzie stać na to, by swoim codziennym życiem dawać świadectwo o wielkiej miłości Boga do nas? A to świadectwo szczególnie dziś jest bardzo potrzebne kiedy tyle nienawiści, przemocy, wojen – bo nie ma miejsca dla Boga w nie jednej człowieczej duszy. A jak określisz Drogi Bracie i Siostro to swoje, dzisiejsze spotkanie z nowonarodzonym Jezusem? Czy Jezus jest dziś zadowolony, szczęśliwy spotkaniem z tobą? Czy z twojej strony są to spotkania systematyczne, a może tylko okazjonalne raz do roku – pomyśl – podsumował kaznodzieja.

Na zakończenie Pasterki Ksiądz Proboszcz podziękował kapłanom i wszystkim wiernym zaangażowanym w duchowe i materialne przygotowanie do Bożego Narodzenia, a następnie udzielił uroczystego Bożego błogosławieństwa.

- Uroczysta Nowenna -spot_img

Kalendarium

Polecamy

spot_img