Ogłoszenia duszpasterskie – 30.06.2024 r. – XIII Niedziela Zwykła

1. DziśXIII Niedziela Zwykła;
  • wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego.
  • niedzielne Msze św. będą odprawiane w porządku wakacyjnym, czyli o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1300, 1700, 1830 i 2000. W czasie wakacji nie będzie Mszy św. o 1115 dla dzieci;
  • o godz. 1630 nabożeństwo czerwcowe;
  • o godz. 1930 nabożeństwo czerwcowe przy figurze Bożego Serca.
  1. W poniedziałek uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa.
  1. We wtorek – wspomnienie NMP Tuchowskiej;
  • o godz. 1800 Msza św. i spotkanie Wspólnoty Wspomożycieli Dusz Czyśćcowych.
  1. W środę – święto św. Tomasza Apostoła;
  • o godz. 1800 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • modlitwa Rodziny Radia Maryja i TV Trwam.
  1. W I Czwartek Miesiąca wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej;
  • modlimy się w intencji Ordynariusza naszej diecezji, Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza z okazji kolejnej rocznicy sakry biskupiej i ingresu;
  • parafialny dzień modlitwy o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o zachowanie powołań;
  • o 800 Msza św. Wspólnoty Krwi Chrystusa;
  • o 1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty Przyjaciół Seminarium Duchownego i Rodzin Powołanych.
  • o godz. 2000 w kaplicy Adoracyjnej spotkanie modlitewne Wspólnoty Wspomożycieli Kapłanów zakończone modlitwą Apelową. Serdecznie zachęcamy do udziału;
  1. W I Piątek Miesiąca wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy;
  • pół godziny przed Mszą św. o godz. 1800 spowiedź;
  • o  1800 Msza św. z modlitwą Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ;
  • o 2030 adoracja przebłagalna za grzechy parafii i błagalna o miłość i jedność w małżeństwach, rodzinach i sąsiedztwach.
  1. W I Sobotę Miesiąca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
  • patronalne święto Apostolstwa Chorych;
  • o godz. 800 Msza św. z modlitwą Legionu Maryi, a po niej pierwszosobotnia modlitwa w Kaplicy adoracyjnej;
  • Męski Różaniec rozpocznie się Mszą świętą w dolnym kościele o godz. 8oo, a następnie mężczyźni wyruszą w kierunku figury Bożego Serca o dmawiając modlitwę różańcową. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do udziału;
  • po Mszy św. o godz. 800 start XXXI Pielgrzymki Rowerowej na trasie Tarnobrzeg – Jasna Góra;
  • od godz. 900 odwiedziny chorych. Ks. Maciej odwiedzi chorych w sobotę 13 lipca od godz. 900
  • nabożeństwo Fatimskie: od godz. 1800 adoracja, o godz. 1900 Msza św. i procesja ulicami osiedla. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  1. W przyszłą niedzielę Święto Opatrzności Bożej;
  • o godz. 1615 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic;
  • w sanktuarium na Świętym Krzyżu odpust ku czci Przenajdroższej Krwi;
  • niedziela adoracyjna.
  1. Na nocne spotkanie z Jezusem Obecnym w Kaplicy adoracyjnej w najbliższym czasie zapraszamy mieszkańców:
  • jutro – Orzeszkowej 3 klatki 3 i 4.
  • we wtorek – Orzeszkowej 3 klatki 5 i 6.
  • w środę – ul. Dąbrowskiej 1 klatki 1 i 2.
  • w czwartek – ul. Dąbrowskiej 1 klatki 3 i 4.
  • w piątek – ul. Dąbrowskiej 3 klatki 1 i 2.
  • w przyszłą niedzielę – ul. Dąbrowskiej 3 klatki 3 i 4.
  1. W tym tygodniu dyżur przy kościele pełnią mieszkańcy bloku przy ul. Marii Dąbrowskiej 7 z klatek 5 i 6 oraz z bloku nr 11 klatki 1 i 2. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek i piątek. Sprzątającym w ubiegłym tygodniu składamy Bóg zapłać.
  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca br. (niedziela). Wyjazd sprzed kościoła o godz. 400. Koszt uczestnictwa ok. 80 zł. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  1. Zachęcamy do nabywania w naszym sklepiku parafialnym i czytania prasy katolickiej.
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo.